12 лютого 2018 року фахівцем із соціальної роботи Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено інформаційно – профілактичний захід із вагітними жінками, які перебувають на обліку у консультаційному пункті Піщанської ЛПЛ при жіночій консультації на тему: «Ми можемо. Я зможу», з метою підвищення обізнаності про онкологічні захворювання, як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги до запобігання, виявлення і лікування цього захворювання та про завдання, що стоять перед світом в боротьбі з раком.

На превеликий жаль, онкологічна ситуація невтішна як у високо-розвинутих країнах, так і в Україні. Захворюваність на злоякісні пухлини безперервно зростає. Смертність від онкологічних захворювань в Україні займає друге місце після захворювань серцево-судинної системи. Ризик захворіти на рак в Україні має кожен 3 чоловік та кожна 5 жінка.

Відомо, що виникнення біля 43% ракових захворювань можна було б запобігти за допомогою підтримки норм здорової поведінки. Тому під час проведення заходу працівник центру ознайомили присутніх з існуючими факторами ризику, які пов’язані з харчуванням і поведінкою людей. Також було надано поради за допомогою яких можна було б запобігти виникненню захворювання . Учасники переглянули підготовлений фахівцем відеоматеріал, та задавали запитання на хвилюючі питання по даній темі.

Отже, якщо вести здоровий спосіб життя та вчасно проходити медичне обстеження, ризик захворіти можливо значно знизити, а лікування розпочате на ранніх стадіях захворювання дасть хороші результати і збільшить шанси на довголіття.

Піщанський РЦСССДМ