Насильство та жорстокість у сім'ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності у суспільстві загалом. Саме це явище нерідко призводить до бездоглядність та безпритульність дітей, зростання кількості розлучень, формування насильницького менталітету нації, жебракування.

З метою попередження проявів насильства в сім’ї, 16 березня 2018 року, фахівцем із соціальної роботи Піщанського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, представником районного сектору з питань пробації та начальником Піщанського бюро правової допомоги проведено інформаційно-профілактичний захід на тему: «Насильство в сім'ї. Як захистити себе та родину». Учасниками заходу були діти та молодь, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

В ході бесіди присутніх ознайомили з основними видами насильства, причинами його вчинення та поводження у випадку виявлення насильства. Також обговорили шляхи вирішення конфліктів та методи їх подолання.

По завершенню заходу учасники отримали інформаційні матеріали та взяли участь в анонімному анкетуванні, результати якого показали, що лише 27% присутніх змогли б розповісти про те, що над ними відбувається насилля. Інші вважають, що головною проблемою сьогодення, яка спонукає до проявів жорстокості та насильства у молодіжному середовищі, є зловживання алкоголем. Усі присутні зазначили про те, що помічали прояви насильства серед своїх рідних, або в колі своїх друзів.

Тому Піщанський РЦСССДМ допомагає забезпечити кожній сім'ї гармонійний розвиток сімейних відносин, знизити кількість конфліктних ситуацій та правопорушень, сформувати ставлення до відповідального батьківства.

Піщанський РЦСССДМ