Могилів-Подільська ОДПІ повідомляє, що Кабінет Міністрів України постановою від 18.12.2017 N 1104 затвердив перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

  До переліку держорганів, на сферу діяльності яких не поширюється заборона на проведення заходів державного нагляду чи контролю, увійшла Державна фіскальна служба та її територіальні органи.

  Тобто, цього року податкові перевірки підприємництва (камеральні, документальні, фактичні) будуть проводитися у порядку, визначеному статтями 76, 77, 78, 79, 80 Податкового кодексу України.

  Постанова "Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"" набирає чинності з дня її опублікування та діє до 31 грудня 2018 року включно.

  Основні правила податкових перевірок

 Податкова інформує платників податків: відповідно до положень Податкового кодексу України та Закону України віл 05.04.07 № 877-V «Про основні засади державною нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та для забезпечення контролю щодо здійснення діяльності суб'єктами господарювання передбачено проведення планових та позапланових перевірок. Планові перевірки проводяться згідно з планом, який затверджений на 2018 рік та оприлюднений на веб-сайті ДФС (з графіками перевірок платників податків можна ознайомитися: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/320874.html).

  Щодо позапланових перевірок, то вони проводяться за наявності ряду підстав. Зокрема, подання самим суб'єктом господарювання заяви на проведення перевірки, виявлення і підтвердження факту недостовірності даних у звітних документах; перевірка виконання приписів щодо усунення раніше виявлених порушень; неподання звітності; звернення фізичної особи щодо порушення його прав та інше. Для проведення перевірки фіскали-ревізори мають пред'явити службове посвідчення та направлення на перевірку. Якщо суб'єкт господарювання не погоджується із висновкам контролюючого органу, мас право оскаржити рішення перевіряючих як в адміністративному, так і в судовому порядку.