Під керівництвом голови районної державної адміністрації Петра Десятника відбулось зсідання колегії райдержадміністрації за участю членів колегії, голів та секретарів сільських, селищних рад, керівників організацій та установ району, начальників відділів, управлінь райдержадміністрації.

  На початку засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять військових загиблих на Сході України.

  Розпочалось зібрання із приємної події: керівники району вручили дипломи та медалі бронзовим призерам Чемпіонату України з пауерліфтингу серед вихованців ДЮСШ Бойку Сергію (тренер Явдощук П.П., с. Чорномин), Байді Владиславу (тренер Твердохліб В.О., смт Піщанка).

  Голова райдержадміністрації ознайомив присутніх з порядком денним колегії.

  По першому питанню – «Про виконання місцевих бюджетів району за 2017 рік та завдання по забезпеченню місцевих бюджетів на поточний рік», слово для виступу було надано заступнику начальника фінансового управління райдержадміністрації В. Нігруці.

  Нігруца В.В. повідомила, що протягом 2017 року зусилля райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування спрямовувались на наповнення бюджетів усіх рівнів, виконання соціальних зобов’язань та інвестиційних проектів, завдань та заходів економічного і соціального розвитку району. За 2017 рік до зведеного бюджету району надійшло доходів без міжбюджетних трансфертів в сумі 49 838,738 тис. грн., що становить 118,1 % до плану на рік, затвердженого місцевими радами з врахуванням змін (заплановано 42 212,083 тис. грн.). Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження доходів місцевих бюджетів збільшились на 14 554,903 тис. грн., або на 142,2 %.

  За 2017 рік по зведеному бюджету району проведено видатків в сумі 171114,686 тис. грн., що становить 93,98% плану на рік (заплановано 182074,648 тис. грн.,) і збільшились проти минулого року на 43863,601 тис. грн. або на 34,47 %.

  В першу чергу кошти зведеного бюджету спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери: галузі освіти, охорони здоров’я та культури, соціальний захист та соціальне забезпечення.

  Про пайову участь у розвитку інфраструктури населених пунктів інформувала головний спеціаліст відділу бюджетної політики та прогнозування і аналізу доходів фінансового управління райдержадміністрації Рейвач С.Г.

  По другому питанню – «Про стан здійснення виконкомом Чорноминської сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади відповідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» інформувала голова села Чорномин Тишкул З.П.

  Виконком Чорноминської сільської ради проводить відповідну роботу на забезпечення виконання бюджету сільської ради, збалансованого економічного та соціально-культурного розвитку територіальної громади, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів, залучення інвестиційних проектів, залучення підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, приватних підприємств, населення до участі в комплексному соціально-економічному розвитку сільської ради, організації робіт по благоустрою сіл, підвищення рівня побутового ринку, вирішення питань водопостачання, проведення робіт по озелененню та охорони зелених насаджень, створення місць відпочинку для жителів, утримання об’єктів соціально-культурного призначення, житлового фонду в належному стані, дотримання громадського порядку та попередження правопорушень та злочинності.

  Так, бюджет за 2017 рік виконано на 136,7%, або при плані 3318456 грн. фактично надійшло 3902403 грн. Протягом року надійшло власних надходжень - 79,9 тис. грн., з них від оренди майна - 36,2 тис. грн. А також залучено добровільні внески самооподаткування від власників господарств в сумі 20,7 тис.грн. Виконавчим комітетом приділяється увага закладам освіти та культури. Здійснюються поточні ремонти установ, проводяться енергозберігаючі заходи. Не залишилось поза увагою і дозвілля молоді. Постійно проводиться та підтримується благоустрій територій населених пунктів.

  Голова районної державної адміністрації Петро Десятник відзначив результативну роботу сільського голови.

  По третьому питанню – «Про стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Болганської сільської ради за 2017 рік» інформувала керівник апарату райдержадміністрації Л. Ратушняк.

  Ратушняк Л.Ф. проінформувала, що перевірка діяльності виконавчого комітету Болганської сільської ради із здійснення ним делегованих повноважень органів виконавчої влади, проводилась відповідно до статей 119, 143 Конституції України, статей 11, 76 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 1999 року № 339 «Про затвердження Порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади», розпорядження голови районної державної адміністрації від 12 січня 2018 року № 9 «Про перевірку виконавчого комітету Болганської сільської ради із здійснення ним делегованих повноважень органів виконавчої влади». Комісією встановлено, що виконавчий комітет Болганської сільської ради в основному забезпечує здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади. Звіт голови села Болган про стан здійснення виконкомом Болганської сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади буде заслухано на черговій колегії райдержадміністрації.

  На колегії також виступив начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Мазур В.С., який наголосив сільським, селищним головам про виділення коштів на виплату компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги особам, які за висновком медичних закладів потребують постійного стороннього догляду.

  Військовий комісар Піщанського РВК Бардіян С.Л. ознайомив присутніх з проведенням призову громадян на строкову військову службу та на військову службу за контрактом у 2017 році та звернувся до керівників органів місцевого самоврядування з проханням посприяти у виконанні плану на 2018 рік.

  Заступник голови райдержадміністрації Ковтюк М.О. звернувся до присутніх керівників щодо проведення заходів з благоустрою населених пункті, упорядкування придорожніх смуг, а також запровадити роботу з роздільного збору твердих побутових відходів.

  Підвів підсумки колегії голова райдержадміністрації. Петро Петрович подякував керівникам, які активно долучились до написання проектів на конкурси, що дає змогу вирішити важливі проблемні питання громад. Звернувся до присутніх щодо економного використання бюджетних коштів, а саме, проведення державних закупівель через систему Prozorro, тощо.

  За підсумками колегії прийнято відповідні рішення.