З метою розвитку творчих здібностей дітей та молоді з функціональними обмеженнями, реалізації їх талантів, привернення уваги громадськості до проблем дітей та молоді з інвалідністю Вінниччини з 1992 року щороку проводиться обласний фестиваль творчості і талантів «Повір у себе». Учасники фестивалю – діти та молодь віком від 7 до 35років.

20 квітня 2018 року відбувся фінальний етап Фестивалю в якому взяло участь 115 учасників, які презентували більше 500 робіт з усіх районів області та центрів соціально психологічної реабілітації. В нинішньому році взяли участь в фестивалі 67 учасників – дебютантів.

Свої творчі роботи від Піщанського району представляли вихованці Піщанської ЗОШ спеціальної школи інтернат – Ратушняк Дмитро, Дробінчук Іван та Михайлов Ерік.

Ратушняк Дмитро представляв свої картини - «Сестричка», «Дощ», «Пламеніють маки», які намальовані олійними фарбами.

Дробінчук Іван – вироби з джгутової філіграні «Скринька», «Квіти», «Підставка для серветок».

Найменший учасник фестивалю Михайлов Ерік - вироби з соломки – «Сонечко», «Мій дім», «Соняшники».

Виставка робіт тривала з 12 по 20 квітня 2018 року в обласному краєзнавчому музеї. За цей час відвідувачі експозиції мали змогу ознайомитись із роботами, серед яких – твори образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, вироби з паперу, дизайнові композиції з використанням природного матеріалу, м`які та в`язані іграшки, одяг, листівки, прикраси, вироби з дерева, архітектурні композиції та літературні твори. Кожен відвідувач міг віддати свій голос за того учасника, виріб якого сподобався найбільше.

Виставку оглянуло 1468 глядачів, які віддавали свій голос за того чи іншого учасника фестивалю. Авторитетним журі визначено 35 переможців. Найбільшу кількість голосів набрав Ратушняк Дмитро – який став лауреатом Фестивалю, також переможцем став Дробінчук Іван, який вперше представляв свої роботи.

З вітальними словами та побажаннями звернувся до учасників фестивалю заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк: «Вже вкотре на Вінниччині проводиться фестиваль творчості і талантів «Повір у себе». З кожним роком все більше усвідомлюється те, що він є надзвичайно важливою подією для кожного з нас, адже учасники демонструють нам роботи високого рівня майстерності, надихають на творчість та позитивне ставлення до життя». Також переможців вітали заступник департаменту соціальної політики ОДА – Чибурик Валентин, керівник департаменту інформаційної політики ОДА, Благочинний Вінницької єпархії Семеніон, який особливо відмітив і охарактеризував картину Ратушняка Дмитра «Сестричка».

Допомогли учасникам фестивалю - дирекція Піщанської спеціальної загальноосвітньої школи інтернат, Піщанська районна рада та Піщанська РДА та дирекція ПАТ «Плазматек».

Піщанський РЦСССДМ