Чорнобиль – один із епохальних поворотів не тільки української історії, але і всього людства. Біль і мужність Чорнобиля сповнює наші серця тривогою та неспокоєм.

26 квітня 2018 року в залі районного Будинку культури відбувся тематичний захід “Пам’ять Чорнобиля жива в наших серцях” за участю представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, представників районних установ, організацій, громадськості.

Розпочалась зустріч з покладання квітів до пам’ятного знака учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС. Хвилоною мовчання вшановано пам’ять загиблих ліквідаторів.

Зі словами вдячності та найкращими побажанням до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Петро Десятник, голова районної ради Дмитро Чвалюк.

За мужність і відвагу, самовідданість і високий професіоналізм при виконанні обов’язку та в зв’язку з Днем Чорнобильської трагедії нагороджено грамотами райдержадміністрації та районної ради учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: Бабалунгу Н.З., СМТ Піщанка; Болтянського А.С., с. Яворівка; Дерев’янка Л.М., с. Гонорівка; Кирилюк В.Ф., с. Трудове; Кордонського А.А., с. Студена; Косого П.В., с. Дмитрашківка; Московчука С.В., смт Піщанка; Славінський В.А., с. Гонорівка; Слободянюка А.Д., смт Рудниця; Тарнагродського О.В., с. Кукули.

Ми вклоняємо голови перед людьми, які стали в той далекий трагічний день між техногенною стихією та усім людством. Багатьох з них вже немає з нами. Тільки через багато років приходить до нас переосмислення масштабів цієї трагедії і подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Ми маємо зробити все, щоб у майбутньому подібні катастрофи ніколи не повторювались, а пам’ять про цих людей жила у наших серцях.

З нагоди відзначення річниці від дня катастрофи на Чорнобильській АЕС в бібліотечних закладах району оформлено книжкові виставки, тематичні полички «Біль і трагедія Чорнобиля», «Терновий вінок Чорнобиля», «Чорнобиль – трагедія віку». В загальноосвітніх закладах проведено уроки пам’яті, години – спомини: «Дзвони Чорнобиля душу тривожать», «Гіркий полин Чорнобиля».