Міжнародний день сім'ї — один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. Цей день щорічно святкується 15 травня.

  16 травня 2015 р. в Піщанській ЛПЛ, у консультаційному пункті при жіночій консультації фахівцями із соціальної роботи Редько Т.А. та Токарчук Л.О з метою пропагування цінностей сімейного життя, відповідального батьківства, ролі матері в родині було проведено захід до Міжнародного дня сім'ї, на тему: «Материнство не проблема, а дар Божий».

У заході взяли участь Собко Б.А. - заступник головного лікаря з лікувальної роботи, Махортов В.О. - лікар кабінету планування сім'ї, Колісник А.Я. – акушерка жіночої консультації, які розповідали про профілактику захворювань репродуктивної системи, контрацепцію та про планування сім'ї. Під час заходу було проведено лекцію з елементами тренінгу, переглянуто відео «Щаслива сім'я», роздано буклети «Бережіть родину» та складено «Родинну квітку».

  Сучасні українські сім’ї дуже різні. Проте більшість з них потребують захисту і підтримки з боку держави. У свою чергу, сім’ї несуть відповідальність державного рівня за виховання дітей — нових членів нашого суспільства. За короткий час змінилося дуже багато: сімейні цінності, пріоритети. Тому сучасні українські сім`ї дуже відрізняються від сімей початку минулого століття.

  Експерти та соціологи запевняють, що нині модель української сім`ї наближається до європейської та американської. Особливо це стосується шлюбного віку, який зростає. Молоді люди не поспішають одружуватись. Середній вік одруження чоловіків становить 30 років, жінок — 27. Стало «модно» не реєструвати шлюб, як кажуть у народі, жити на віру. Втрачено традицію багатодітності родин, навіть не зважаючи на соціальну допомогу

  В Україні більшість сімей — неповні. Статистика каже, що понад два мільйони з них складається переважно з матері (їх понад 76,3%) і в таких сім’ях виховується 1,5 мільйона дітей. На десятьох жінок припадає 11-12 народжених дітей.

  Головне - завжди пам'ятайте, що сім'я - це найважливіше в житті, без неї ми мало чого досягнемо і не зможемо бути щасливими в повному розумінні цього слова. Саме в ній ми розвиваємося, стаємо на ноги, вчимося бути справжніми людьми, відчуваємо любов і підтримку, звикаємо цінувати і поважати. Бережіть себе і своїх рідних, проводьте якомога більше часу разом.

  Фахівець із соціальної роботи Токарчук Л.О.