У навчальному 2019-2020 році на Вінниччині буде створено 1079 перших класів. У них школярі навчатимуться за новим стандартом. Про основні принципи створення освітнього простору в початковій школі, відповідно до урядової концепції «Нової української школи» інформував сьогодні під час розширеної наради в ОДА в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк.

  Найближчим часом кошти будуть на місцях, запевнив посадовець: голова облдержадміністрації Валерій Коровій вже підписав відповідне розпорядження.

  «Кошти розподіленні по районам, відповідно до кількості перших класів. Так, 40% цієї суми піде на закупівлю дидактичних матеріалів для 1 класу. Ще 40% фінансування буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп'ютерного обладнання для початкових класів,- зазначив Володимир Буняк.

  Водночас, посадовець наголосив, що гроші можна буде використати лише на засадах співфінансування з місцевими бюджетами.Зокрема, для шкіл в містах обласного значення органи влади мають до фінансувати 30%, для навчальних закладів в районах та ОТГ- 10%.

  За кожну гривню, а також за виконану роботу по підготовці перших класів до Нової Української школи місцеві органи влади кожного10 та 20 числа поточного місяця звітуватимуть Департаменту освіти облдержадміністрації.

  Вчителі Нової української школи обов’язково повинні пройти курси з підвищення кваліфікації, до того, як наберуть перші класи. Навчатися можна в обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників так і дистанційно на спеціальних онлайн-курсах.

  «Завдання перед головами райдержадміністрацій, лідерами територіальних громад, міськими головами - у кожен перший клас має зайти вчитель, який пройшов навчання і отримав сертифікат. Тим більше, що держава на їх підготовку виділила 17 мільйонів гривень», - наголосив голова облдержадміністрації Валерій Коровій, звертаючись до учасників наради.