07 червня, за участю першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась зустріч з представниками громадських організацій щодо вирішення проблемних питань учасників антитерористичної операції.

  «Сьогодні ми маємо змогу обговорити і розповісти детально про ті державні програми, які на даний час діють для учасників антитерористичної операції, як фінансуються і з якого конкретно бюджету фінансується, аби не було чогось недосказаного, або певних маніпуляцій на дану тему. Я переконаний, що сівши за стіл переговорів, можна мирно і в повному порозумінні вирішити питання, які стосуються надання земельних ділянок, лікування, навчання і т.д.», - зазначив Андрій Гижко.

  В ході зібрання розглянуто ряд ключових питань, зокрема, щодо монетизації пільг для учасників антитерористичної операції, про що детально розповіла директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Наталя Заболотна.

  «Відповідною постановою Кабінету Міністрів України визначено механізм розрахунку пільгового перевезення. Розрахунок здійснюється за 30 поїздок. Відповідно до інформації, наданої Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації про всі маршрути, які діють по Вінницькій області, обраховано середню вартість однієї поїздки, яка становить 3 грн 23 коп. Таким чином розмір місячної готівкової компенсації становить 96 грн 90 коп. Для учасників АТО відповідний обрахунок збільшується на 20% і ця сума становить 116 грн 38 коп. Це вартість місячної готівкової компенсації за пільговий проїзд по Вінницькій області для учасників АТО. Дана компенсація передбачає всі види проїзду – приміський, міський та міжміський і покладається на органи місцевого самоврядування, які, враховуючи даний обрахунок, мають прийняти рішення про монетизацію пільгового проїзду, або залишаються на старій системі, яка працює на компенсацію перевізникам вартості пільгового проїзду.

  Таким чином, кожна адміністративно-територіальна одиниця повинна нести відповідальність за своїх пільговиків. Станом на сьогодні у Вінницькій області жодного подібного рішення не зафіксовано», - повідомила Наталя Заболотна.

  Також, посадовиця зауважила, що даний обрахунок не є остаточним і органи місцевого самоврядування мають право збільшувати кількість категорій осіб, які мають право на пільговий проїзд та кількість самих поїздок на власний розсуд, якщо це дозволяє місцевий бюджет. Постановою визначається мінімальний розмір компенсації, менше якого монетизувати не можна. Загалом на Вінниччині кількість громадян, які мають право на пільговий проїзд, становить понад 153 тис. без урахування пенсіонерів. Таким чином, загальна сума монетизації становить 212 млн грн., що в декілька разів перевищує суму, яка виділяється для компенсації пільгового проїзду перевізникам.

  Крім того, Андрій Гижко анонсував зібрання спільної наради за участю перевізників для обговорення пропозицій та вироблення спільного рішення з даного питання.

  Також в ході засідання обговорено питання забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції, пільгового кредитування для забезпечення житлом учасників АТО та отримання кредиту на підтримку чи створення фермерського господарства.

  Наприкінці зібрання присутні обговорили винесені на розгляд питання та висловили пропозиції щодо вирішення проблемних та дискусійних питань учасників антитерористичної операції.

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облднржадміністрації