21 червня, в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА в он-лайн режимі відбулась чергова експертна зустріч з питань обговорення проекту Закону України «Про систему громадського здоров'я» в контексті «Впровадження Концепції розвитку системи громадського здоров'я».

  Зустріч відбулась за участю генерального директора ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України» Володимира Курпіта та першого заступника генерального директора ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України» Віктора Ляшка.

  «Здоров’я населення є однією з найбільших цінностей, необхідною умовою для соціально-економічного та культурного розвитку країни. Збереження здоров’я та забезпечення повноцінного життя людей, забезпечення максимальних показників здоров'я і благополуччя населення є одними з найважливіших цілей світової спільноти. Забезпечення пріоритетності здоров'я в діяльності усіх органів влади, розробка і вдосконалення законодавства про громадське здоров'я посідають важливе місце серед напрямків діяльності держав-членів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) на глобальному та регіональному рівні, у тому числі, відповідно до засад європейської політики «Здоров’я — 2020: Основи Європейської політики на підтримку дій держави та суспільства в інтересах здоров’я і благополуччя», прийнятих на шістдесят другій сесії Регіонального комітету ВООЗ у Європі у вересні 2012 року», - зазначив Володимира Курпіта.

  Попри наявність значної кількості нормативно-правових актів, які регулюють відносини у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя, охорони здоров'я, охорони навколишнього природного середовища та в інших сферах, які стосуються громадського здоров'я, в Україні відсутня єдина нормативно визначена система громадського здоров’я, спроможна реагувати на виклики, пов'язані з проблемами здоров'я і благополуччя населення.

  Прийняття Законопроекту про санітарно-епідемічне благополуччя забезпечить, насамперед, вирішення проблемних питань, пов'язаних із повноваженнями органів влади у сфері санітарно-епідемічного благополуччя.

  У Вінницькій студії участь в обговоренні взяли: начальник управління лікувально-профілактичної допомоги Департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Задорожна, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Бондаренко, головний лікар Вінницького обласного клінічного центру профілактики та борротьби зі СНІДом Ігор Матковський, начальник інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Вінницької області Василь Железняк, заступник головного лікаря з мережі – керівник Вінницького регіонального центру моніторингу та оцінки протитуберкульозних заходів Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об`єднання «Фтизіатрія» Ніна Гончар, лікар центру здоров`я Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення Таміла Совик.

  Заслухавши присутніх у центральній студії та студій з регіонів, від Вінниччини озвучив пропозиції Ігор Матковський про необхідність змін в законодавстві Міністерства охорони здоров’я України до 365 наказу щодо переліку закладів, де буде вказано «Регіональний центр громадського здоров’я», а також щодо розмежування усіх лабораторних центрів щодо функціоналу, які працюватимуть на міжрегіональному або регіональному рівнях.

  Нагадаємо, що Урядом ініційовані щотижневі експертні онлайн-зустрічі у форматі прямого включення КМУ та областей з запрошенням у студії представників громадськості, експертів, органів влади та журналістів.

  Переглянути зустріч можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=sUDA1tfuROk