13 липня під керівництвом голови райдержадміністрації відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації. У засіданні взяли участь члени колегії райдержадміністрації, голови, секретарі, бухгалтера сільських, селищних рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники та бухгалтера районних установ, організацій, підприємств, представники засобів масової інформації, громадськість.

  На початку засідання вшанували пам’ять військових, які загинули на сході країни.

  Стартувало зібрання із приємної події: керівники району вручили Почесну грамоту обласної державної адміністрації та обласної Ради з нагоди Дня Конституції України учаснику АТО Скригонюку Василю Івановичу, грамоту районної державної адміністрації та районної ради з нагоди Дня Конституції України сім’ї Сауляків - Сергію Микитовичу та Світлані Миколаївні, відтак перейшли до розгляду питань порядку денного.

  В ході колегії розглянуто ряд питань. А саме:

  Про підсумки виконання місцевих бюджетів району за І квартал 2018 року та завдання по виконанню бюджетів на протязі 2018року та Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в установах, організаціях району за підсумками контрольно – ревізійної роботи у І кварталі 2018 року доповідала Нігруца В. В. – заступник начальника фінансового управління Піщанської районної державної адміністрації. За І квартал 2018 року до зведеного бюджету району (загальний і спеціальний фонди) надійшло доходів без міжбюджетних трансфертів в сумі 12 819,286 тис. грн., що становить 132,2 %. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження доходів місцевих бюджетів збільшились на 3 017,896 тис. грн., або на 110,6 %.

  Найбільший рівень виконання плану за 1 квартал 2018 року по доходах загального фонду (без трансфертів), затверджених місцевими радами із змінами по бюджетах: с. Городище – 149,9 %, с. Трибусівка – 147,1 %, с. Грабарівка – 138,0 %.

  Найменший рівень виконання бюджетів: смт. Рудниця – 100,0 %, с.Дмитрашківка – 103,0 %, смт. Піщанка – 104,7 %.

  Зведений бюджет району за І квартал 2018 року виконано на 77,62 % плану на І квартал. Кошти спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери, що становить 85,85 % від загальних видатків.

  Видаткова частина загального фонду в І кварталі 2018 року склала 39328,073 тис. грн., що становить 79,90 % (заплановано 49221,602 тис. грн.).

  Забезпечено в повному обсязі фінансування захищених статей видатків зведеного бюджету, зокрема повнота та своєчасність виплати заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, виплат населенню по соціальному забезпеченню (стипендій, пільгових пенсій тощо).

  Фінансове управління райдержадміністрації відзначає, що робота органів виконавчої влади, розпорядників коштів стосовно дотримання вимог Бюджетного кодексу України, рішень Уряду не забезпечила належного стану бюджетного процесу на усіх його стадіях через невідповідний рівень організації економічної і контрольної роботи розпорядників бюджетних коштів, керівників установ за використанням бюджетних коштів.

  З 19.02 по 02.04. 2018 року Управлінням Північного офісу Держаудит служби проведено ревізію фінансово –господарської діяльності відділу освіти Піщанської районної державної адміністрації за період 01.01.2015року по 01.02.2018 рік та виявлено низку порушень чинного законодавства з питань фінансів, бюджету, бухгалтерського обліку та державних закупівель.

  Головним розпорядником бюджетних коштів, начальником відділу освіти Піщанської районної держадміністрації Ясько Л. В., не забезпечено належний рівень бюджетної дисципліни при використанні бюджетних коштів, контроль за дотриманням законного використання бюджетних ресурсів, обґрунтованості планування та правильності ведення бухгалтерського обліку, наслідком чого є їх незаконне та не цільове витрачання, що призвело до фінансових порушень на суму 840,0 тис.грн., в тому числі таких, що призвели до втрат на суму понад 680,0 тис.грн.

  В ході ревізії проведено відповідні заходи та забезпечено відшкодування та усунення виявлених фінансових порушень в повному обсязі.

  Щодо проведеної Управлінням Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області ревізії фінансово – господарської діяльності відділу освіти Піщанської райдержадміністрації звітувала Ясько Л.В. – начальник відділу освіти райдержадміністрації.

  Про хід виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 23 травня 2018 року № 217 «Про підготовку підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2018-2019 років» інформував Карауш І. М. – завідувач сектору містобудування, архітектури, житлово – комунального господарства та інфраструктури Піщанської районної державної адміністрації. До стабільної роботи в осінньо-зимовий період в районі необхідно підготувати: 13 шкіл, 14 дитячих навчальних закладів, 1 лікарню планового лікування, 14 Фапів та фельдшерських пунктів, 4 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 38 закладів культури, Територіальний центр обслуговування одиноких громадян, 29 котелень.

  Станом на 01 липня 2018 року ступінь готовності об’єктів соціальної сфери до осінньо-зимового періоду 2018/19 років становить майже 75%. А саме: заклади освіти - 63 %, заклади охорони здоров’я та заклади культури - 80%. Підготовлено до опалювального сезону 15 котелень.

  На заклади освіти виділено кошти на закупівлю 300 тон вугілля при потребі - 476 тон, закуплено 826 м3 дров на суму 639,0 тис. грн., що становить 100%.

  При обстеженні системи опалення Піщанської лікарні планового лікування виявлено, що котли потребують заміни. На даному етапі питання вирішилось позитивно. Проведено тендер на закупівлю 38 тон вугілля (при потребі 450 тон), закуплено 250 м2 дров. В закладах охорони здоров’я другого рівня очищено та відремонтовано котли та димоходи, придбано 227 скл.м. дров (при плані 280 скл.м.), що становить 93% .

  На забезпечення проходження опалювального сезону 2018/2019 років в заклади культури придбано 127,8 скл. м. дров та 79 тон вугілля, що становить 95%.

  Голова с. Болган Брайлян В.Д. звітувала про виконання розпорядження райдержадміністрації від 13 квітня 2018 року № 147 «Про стан здійснення виконкомом Болганської сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

  Про стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Піщанської селищної ради інформувала керівник апарату райдержадміністрації Ратушняк Л.Ф.

  Підвів підсумки голова райдержадміністрації П. Десятник, за результатами засідання колегії райдержадміністрації прийняті відповідні рішення.