Торгівля - показник не тільки економічного розвитку, а й соціальної свідомості. Чим вище рівень суспільного ладу, тим більше розвинені торгові відносини. І навпаки: чим сильніший вплив комерційного обміну, тим активніше розвивається громадськість. Цей кругообіг і є двигуном прогресу.

Перші дані про появу торгових відносин у формі простого обміну зустрічаються на ранніх стадіях розвитку людства - в первісному суспільстві. Складніша система - обмінний еквівалент і товар - вперше склалася в Стародавньому Сході при правлінні царя Ассиро-Вавилонії з Сумерійской династії.

Купці з часом стали освоювати не тільки свої території, але все ширше і далі просували торгові каравани. Великим поштовхом до розвитку зовнішньої торгівлі стало освоєння водних просторів. Кораблі, набиті шовками і приправами, стали добиратися до найдальших країн і народностей. Першопрохідці морських торговельних шляхів - вікінги допливали до берегів Західної Європи і Русі.

Все, що в X-XI століттях було досконалим, сьогодні в порівнянні з сучасними досягненнями здається анахронізмом. Багатопрофільна розвинена індустрія торгівлі на території України в повній мірі забезпечує населення і організації всіма необхідними товарами побутового та промислового призначення. Поряд з великими маркетами діють малі і середні торгові підприємства, а також віддалена купівля-продаж через інтернет.

Торгівля - сфера діяльності, яка має величезний вплив на економіку будь-якої території. В середньому вона дає до 20% внутрішнього валового продукту практично в кожній країні. В Україні - це багатоструктурна ефективна діяльність, яка поділяється на внутрішній товарообіг і міжнародні торговельні відносини. Активний її розвиток в останні роки - показник високопрофесійної роботи всіх, хто зайнятий у цій сфері. Результатом великої праці продавців і менеджерів є задоволеність потреби населення в товарах і послугах повсякденного попиту.

На сьогоднішній день послуга, яка надається працівниками торгівлі, є найбільш затребуваною. Від якості їх роботи, націленості на високий результат, планомірно проведеної маркетингової діяльності залежить добробут кожного споживача.

Сьогодні топ-менеджмент українського рітейлу швидше за інші країни світу засвоює та впроваджує передові технології, вітчизняний та зарубіжний досвід ведення торгівельної діяльності. Завдяки цьому збільшується економічний потенціал держави та стає комфортнішим життя пересічних громадян. День працівника торгівлі в Україні був заснований ще в 1995, тоді 5 липня указ президента зробив це свято офіційним. Щорічно,

День працівника торгівлі України відзначається в останню неділю липня. І в 2018 році це буде 29 число. Це свято покликане нагадати всім про складну роботу торговців, і показати, наскільки вони важливі для країни, і економіки. І цілком заслужено, адже без торгівлі просто немислимо уявити собі сучасний світ і наш повсякденний побут.

З року в рік ви невпинно нарощуєте обсяги товарообігу, застосовуєте у своїй роботі нові прогресивні технології, дедалі повніше задовольняєте потреби населення в якісних товарах, наближаючи показники галузі до міжнародних стандартів.

Нехай і надалі ваші зусилля будуть спрямовані на забезпечення високих темпів розвитку торговельної мережі, удосконалення її інфраструктури, підтримку вітчизняного товаровиробника, поліпшення якості сервісу.

З прадавніх часів Україна славилася контрактовими і торговельними ярмарками, які об'єднували на своїх заходах представників Європи та Азії. Ці традиції ви гідно продовжуєте й сьогодні. Щоденно десятки мільйонів громадян користуються вашими послугами, якість яких постійно підвищується. Запроваджуються прогресивні технології організації торгівлі, розширюється асортимент, що наближує нашу країну до європейських та міжнародних стандартів.

Шановні працівники сфери торгівлі!

Щиро вітаємо вас із професійним святом! День працівників торгівлі – свято галузі, до якої прямо чи опосередковано має відношення майже кожен громадянин нашої країни.

Торгівля була і є дзеркалом економіки, а тому на вас покладені відповідальні, серйозні завдання з поліпшення економічного благополуччя кожної родини.

Наше повсякденне життя, з його турботами і потребами, неможливо уявити без вашої праці. Ви є представниками тієї важливої професії, яка покликана щоденно задовольняти потреби населення. Розвиток торговельної мережі, висока якість надання послуг і культура обслуговування населення – це результат вашої непростої роботи. Від майстерності та професіоналізму кожного працівника – від продавця до директора – залежать зручність і комфорт мешканців нашого регіону.

Сьогодні успішно функціонує розгалужена мережа оптово-роздрібної торгівлі та ресторанного господарства. Великими темпами нарощує обсяги діяльності споживча кооперація, яка відчутно покращує обслуговування сільських жителів.

Щиросердечно дякуємо всім ветеранам та нинішнім працівникам торгівлі і ресторанного обслуговування за професіоналізм, відданість справі, повсякденну працю направлену на зростання добробуту населення, спрямування зусиль на подальший розвиток торгівельного сектора економіки. Бажаємо міцного здоров'я, достатку і благополуччя, комерційного успіху, діловоі ініціативи, стабільності і впевненості у майбутньому.

Відділ економічного розвитку і торгівлі РДА