Перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Денисов провів чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. Основним питанням, яке розглядалося на засіданні - це припинення функціонування прийомної сім’ї.

15 січня 2010 року на базі родини Чуприни О.І. та Чуприни В.Л., жителів с.Миколаївка, розпорядженням голови Піщанської районної державної адміністрації було створено прийомну сім’ю та влаштовано на виховання та спільне проживання дитину, позбавлену батьківського піклування, Заяц І.Я., 1999 року народження. Це перша сім’я в районі, яка з моменту створення до моменту виходу дитини з сім’ї ( по причині досягнення повноліття та завершення навчання) перебувала в статусі прийомної.

На засіданні комісії Дмитро Денисов висловив слова щирої вдячності Чуприні О.І. та Чуприні В.Л. за чудове виховання прийомного сина та вручив їм подяку за особистий внесок у розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також слова вдячності прийомним батькам висловив син Іван. Фахівець із соціальної роботи Піщанського РЦ СССДМ Сторожук М.С., який із 2012 року супроводжував сім’ю, довів до відома членів комісії звіт про ефективність функціонування прийомної сім’ї, здобутки та досягнення прийомної дитини.

На даний час, у зв’язку з припиненням функціонування прийомної сім’ї гостро стоїть питання про створення нової прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу на території Піщанського району. Дане питання було активно обговорено на засіданні комісії, всі члени комісії отримали доручення долучитися до інформаційної кампанії з даного питання.

Також директор Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Токарчук Л.О. інформувала про розвиток сімейного патронату. Сімейний патронат – це професійна послуга, що передбачає тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, у сім’ї патронатного вихователя. Всі члени комісії отримали інформаційні буклети «Станьте патронатними вихователями» для поширення в колективах.

Окрім вищезазначених питань за засіданні комісії розглянуто ряд питань. А саме, про хід соціального супроводу сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах; про доцільність взяття під соціальний супровід ряду сімей піклувальників; про надання дозволу на дарування житла, в якому зареєстровані малолітні діти; про встановлення графіку спілкування з дитиною одному з батьків.

Служба у справах дітей райдержадміністрації