До першої хвилі ліквідації аналогового телебачення потрапили Київ і Кіровоградська область. У решті областей перехід на ефірне телевізійне мовлення від аналогового стандарту розповсюдження програм до цифрового DVB-T2 має відбутися до 31 серпня. Що це означає для пересічних українців і що необхідно зробити для того, аби не залишитися без улюблених телевізійних програм і новин?

Це означає, що аналогове телебачення буде неодмінно вимкнено на заміну більш прогресивному цифровому стандарту. За словами фахівців, перевагами цифри є висока якість телевізійного сигналу та більша кількість телеканалів без жодних перешкод. Приміром, на одному аналоговому каналі можна увімкнути вісім цифрових.

Насамперед, відчують різницю в перегляді телепрограм саме телеглядачі ефірного телебачення, які сьогодні приймають телепрограми, використовуючи кімнатну, зовнішню або колективну антену. А от абонентів кабельного телебачення та власників супутникових антен зазначені зміни не стосуються.

Таким чином, уже 1 вересня всі глядачі по всіх регіонах країни, які отримували аналоговий сигнал з ефіру й мають телевізори старого зразка, не зможуть без спеціального обладнання (телетюнерів) переглядати телевізійні програми. Приймати сигнал цифрового ефірного телебачення можна за допомогою цифрових приймачів стандарту DVB-T2 або телевізорів, що підтримують цей стандарт.

У зв’язку з цим звертаємось до керівників торгівельних мереж на предмет забезпечення наявності у продажу необхідного обладнання для прийому ефірних цифрових програм.