30 серпня під керівництвом голови райдержадміністрації Петра Десятника відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації. У засіданні взяли участь члени колегії райдержадміністрації, голови виконкомів сільських, селищних рад, секретарі та бухгалтера сільських, селищних рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники районних установ, організацій, підприємств, представники засобів масової інформації, громадськість.

  На початку засідання вшанували пам’ять військових, які загинули на сході країни.

  Відкриваючи засідання, голова районної державної адміністрації Петро Десятник наголосив на необхідності усвідомлення того рівня відповідальності, який стоїть перед кожним з представників органів влади, відтак перейшли до розгляду питань порядку денного.

  На порядку денному розглянули ряд важливих питань, зокрема, виконання районного бюджету за І півріччя 2018 року та фінансово-бюджетну дисципліну в установах, організаціях району; готовність закладів освіти до початку 2018-2019 навчального року; оздоровлення та відпочинок дітей та молоді влітку 2018 року; Звіт Піщанського селищного голови про виконання розпорядження райдержадміністрації від 20 липня 2018 року № 296 «Про стан здійснення виконкомом Піщанської селищної ради делегованих повноважень органів виконавчої влади відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

  Про виконання районного бюджету за І півріччя 2018 року та фінансово-бюджетну дисципліну в установах, організаціях району інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Студенянська Т.Г. Протягом І півріччя 2018 року зусилля місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування були сконцентровані для наповнення бюджетів усіх рівнів, виконання соціальних зобов’язань та інвестиційних проектів, завдань та заходів економічного і соціального розвитку району. За 1 півріччя 2018 року до зведеного бюджету району надійшло доходів без міжбюджетних трансфертів в сумі 27 211,904 тис. грн., що становить 108,9 % до плану за 1 півріччя, затвердженого місцевими радами з врахуванням змін (заплановано 24 983,803 тис. грн.). Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження доходів місцевих бюджетів збільшились на 7 241,725 тис. грн., або на 26,1 %.

  Найбільший рівень виконання планів за 1 півріччя 2018 року по доходах загального фонду (без трансфертів), затверджених місцевими радами із змінами по бюджетах: с. Грабарівка – 146,1 %, с. Трибусівка – 144,2 %, с. Городище – 134,7 %, плану на 1 півріччя. Найменший рівень виконання бюджетів: с. Рудницьке – 100,1 %, с. Яворівка – 100,1 %, с. Чорномин – 101,5 % плану на 1 півріччя. За І півріччя 2018 року по зведеному бюджету району (загальний і спеціальний фонди) проведено видатків в сумі 93620,507 тис. грн., що становить 88,33 % плану на І півріччя з врахуванням змін (заплановано 105987,936 тис. грн.,) і збільшились проти відповідного періоду минулого року на 17147,895 тис. грн. або на 22,42 %. З них, проведено видатків розвитку в сумі 3299,052 тис. грн., що становить 68,06 % плану на І півріччя з врахуванням змін (заплановано 4847,313 тис. грн.), що більше проти відповідного періоду минулого року на 3097,706 тис. грн.

  В першу чергу кошти зведеного бюджету спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери: за І півріччя 2018 року на зазначені цілі використано 73064,786 тис. грн. - це 78,04 % усіх видатків (загальний і спеціальний фонди). В тому числі на освіту використано 32545,229 тис. грн., що на 37,22% більше проти аналогічного періоду минулого року, на охорону здоров’я – 11477,351 тис. грн., що на 39,02% більше проти аналогічного періоду минулого рок , на соціальний захист та соціальне забезпечення – 26542,253 тис. грн., на культуру – 2499,953 тис. грн.

  Забезпечено в повному обсязі фінансування захищених статей видатків зведеного бюджету, зокрема повнота та своєчасність виплати заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, виплат населенню по соціальному забезпеченню (стипендій, пільгових пенсій тощо).

  Про готовність закладів освіти до початку 2018-2019 навчального року доповідала начальник відділу освіти райдержадміністрації Ясько Л.В. Одним із найважливіших завдань розвитку освіти району є створення сприятливих умов для виховання та навчання дітей. Вжито певні заходи, спрямовані на подолання незадовільного стану і негативних тенденцій у розвитку системи загальної середньої освіти, приведення її у відповідність до потреб особистості, суспільних потреб на підставі забезпечення громадянам рівного доступу до якісних освітніх послуг.

  Про оздоровлення та відпочинок дітей та молоді влітку 2018 року доповідав завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Андронатій Д.А. Законодавством за кошти державного та місцевих бюджетів передбачено оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а саме — дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, батьки яких є учасниками АТО, дітей з обмеженими фізичними можливостями. На проведення оздоровчої кампанії у 2018 році з районного бюджету виділено 230 тис. грн. 545 дітей шкільного віку району, що становить 34% від загальної чисельності дітей шкільного віку, відпочивали та оздоровлювалися в Міжнародному дитячому центрі «Артек», Українському дитячому центрі «Молода гвардія», Вінницькій дитячо-юнацькій спортивно-оздоровчій базі «Колос», ДОЗ санаторного типу «Подільський Артек», ДОТЗТ «Аист» с.Приморське, Кілійського району, а також, в математичних та англо-німецькомовних пришкільних таборах з денним перебуванням.

  Голова виконавчого комітету Піщанської селищної ради Гройсман П.Г. прозвітував про виконання розпорядження райдержадміністрації від 20 липня 2018 року № 296 «Про стан здійснення виконкомом Піщанської селищної ради делегованих повноважень органів виконавчої влади відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

  Підсумовуючи засідання колегії, голова райдержадміністрації висловив побажання покращити роботу і взаємодію між установами, організаціями району, селищними та сільськими радами, адже спільна робота має бути спрямована на єдину мету – підвищення соціально - економічного розвитку району та рівня життя його жителів. За результатами засідання колегії райдержадміністрації прийняті відповідні рішення.