На запрошення Старости міста Стражніце Чеської Республіки Ренати Смутної, в рамках заключення Меморандуму про співпрацю до Морави, 8 вересня поточного року з офіційним візитом прибула делегація Піщанського району у складі представників влади та бізнесу. Мета візиту – налагодження співпраці в рамках інвестиційних двосторонніх проектів, а саме: залучення чешського інвестора на терни Піщанського краю.

В ході офіційної зустрічі з керівництвом міста та депутатами Міської ради обговорено основні аспекти співпраці між двома регіонами, зокрема, питання економічного потенціалу.

Результат обговорення - підпис Меморандуму про співпрацю між Піщанським районом та містом Стражніце. Ця зустріч є безперечно важливим імпульсом, який сприятиме мешканцям обох регіонів та заклала основу майбутніх контактів на рівні економіки, культури, туризму, соціальної сфери. Фактично відкрила нову сторінку в напрямку розвитку району. Всебічна співпраця буде корисною для обох сторін.

Делегація ознайомилася з передовим досвідом чеських партнерів щодо втілення реформ та проведено переговори про перспективні напрямки взаємодії двох сторін. Ми маємо спільні прагнення - розвивати наші країни, сприяти розширенню співробітництва в економічній галузі. А довірливі та теплі стосунки між нашими регіонами розвиватимуться на благо обох сторін.

На завершення візиту сторони зазначили про взаємну відкритість до співпраці. Маємо надію що вона розпочнеться конкретними справами, робитимемо все, щоб інвесторам було комфортно вести бізнес та створювати нові робочі місця на Піщанщині.

Проте, для того щоб відбулася така подія в нашому районі, докладено чимало зусиль для укладення партнерства з різних сторін, в тому числі і Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА в особі його директора Мережка Володимира Миколайовича, а також голови райдержадміністрації Десятника Петра Петровича. За їх сприяння та клопіткої роботи досягнуто Меморандум між Піщанським районом та містом Стражніце для довгострокового співробітництва.

Начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Піщанської РДА Н. Аязбекова