9 жовтня, заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк провів робочу нараду з представниками профільних департаментів та служб ОДА. Основне питання порядку денного – спрямування субвенції на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво житла для дитячого будинку сімейного типу в селі Студена відповідно до пропозиції Студенянської сільської ради Піщанського району.

  Засідання відбулось в рамках реалізації завдань, визначених на нараді 12 вересня поточного року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, що стосувалася розбудови мережі дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків.

  За словами Ігоря Івасюка, в минулому році Уряд України зробив важливий крок до захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та своїм рішенням затвердив порядок та умови надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також виготовлення проектно-кошторисної документації.

  «Саме ця категорія осіб є найбільш незахищеною, а ситуація щодо забезпечення житлом взагалі є критичною. Дане урядове рішення – надзвичайно важливе та актуальне. Насамперед воно сприятиме зменшенню ризиків потрапляння дітей в інтернатні заклади та допоможе влаштуванню їх до дитячих будинків сімейного типу», – зауважив Ігор Івасюк. Відтак діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, у віці від 12 років, отримують більше можливостей зростати і виховуватися в умовах, наближених до сімейних, а після досягнення повноліття - отримувати соціальну підтримку.

  Зазначена програма реалізується і в поточному році. Так, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 10.05.2018 року № 378 «Про обласну комісію з питань надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа» протягом поточного року відбулось чотири засідання вищезазначеної комісії.

  Станом на 1 жовтня поточного року із загальної суми 17 360, 5 тисяч гривень субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа, яка передбачена Вінницькій області, профінансовано видатки у сумі 12 222, 7 тисяч гривень.

  Так, на попередньому засіданні обласної Комісії, яке відбулось 24 вересня, було прийнято рішення про розподіл коштів субвенції, в сумі 4 245, 9 тисяч гривень, між бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом і перспективним планом формування територій громад.

  На нараді обговорювалась пропозиція Студенянської сільської ради щодо виділення коштів субвенції державного бюджету на виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва дитячого будинку сімейного типу в селі Студена Піщанського району. За її результатами, знайдено шляхи позитивного вирішення даного питання. За словами голови Студенянської сільської ради Піщанського району Олексія Кирнасівського, зазначена проектна документація буде виготовлена в максимально стислі терміни.