В історії України є багато подій, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі. 14 жовтня –важлива дата. Вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, а віднедавна й День захисника України. Сучасна Українська держава є історичним та політичним спадкоємцем Київської Русі, козацтва, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції. Тому поєднання цих свят є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників України та проявом поваги народу до них.

З цієї нагоди, 12 жовтня, в районному будинку культури відбулися урочисті збори. З вітальним словом до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Олександр Крижанівський, голова районної ради Дмитро Чвалюк, голова селища Піщанка Петро Гройсман, голова районної ради ветеранів Анатолій Колісник, голова ГО «Піщанське об’єднання учасників АТО» Юрій Стафійчук, заступник начальник відділу прикордонної служби «Болган» майор Олександр Василенко, військовий комісар Піщанського райвійськомату Юрій Яковенко.

«Ми глибоко вдячні вам за те, що в низці своїх буднів ви не шкодуєте сил та енергії, щоб оберігати мир та спокій на нашій землі, вдячні вам за можливість жити, працювати, навчатись під мирним небом! Ви вписуєте в сторінки світової історії найкращі приклади самопожертви, служіння, вірності Україні. Ваші життя, ваша героїчна боротьба сьогодні є прикладом для наслідування не тільки для українців, а й для багатьох народів, які найвищою цінністю мають волю та незалежність. Нехай кожний день людям України приносить родинне щастя, сімейний затишок, козацьке здоров’я, невичерпне джерело енергії, любові, миру і добра!» – зазначив голова райдержадміністрації Олександр Крижанівський.

За особисту мужність, самовіддані дії, виявлені у захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України, активну громадянську позицію та з нагоди Дня захисника України Почесною грамотою обласної державної адміністрації та обласної Ради нагороджено учасників АТО: Чорного Костянтина Володимировича, Лісового Василя Івановича; грамотою районної державної адміністрації, районної ради з врученням пам’ятного подарунка нагороджено військовослужбовців та учасників АТО: Біжана Олександра Андрійовича - інспектора прикордонної служби відділення інспекторів прикордонної служби «Болган», старшого прапорщика, Міщенка Володимира Миколайовича - учасника АТО, смт Піщанка, Панкевича Ярослава Володимировича - учасника АТО, смт Піщанка, Степацького Андрія Дмитровича - учасника АТО, техніка відділення інспекторів прикордонної служби «Болган», прапорщика. Також учасників АТО району нагороджено відзнаками Президента України.

Хвилиною мовчання вшанували загиблих військових та поклали квіти до пам’ятного знака.

Музичні вітання присутнім подарував військово-патріотичний гурт «Аскер» м. Вінниця.