У Піщанському районі, 23 жовтня, з робочим візитом перебував голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

Очільника області супроводжували: керівник апарату облдержадміністрації Валерій Бойко, голова районної державної адміністрації Олександр Крижанівський, голова районної ради Дмитро Чвалюк, перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Денисов, заступник голови райдержадміністрації Михайло Ковтюк, начальник Могилів – Подільського прикордонного загону, полковник Юрій Василик, військовий прокурор Вінницького гарнізону Володимир Клепіковський.

Делегація розпочала свій візит з огляду будівництва «Флюгера» на перехресті автодороги Вапнярка – Піщанка – КПП Загнітків (Рудниця). Валерій Коровій зауважив, що «Така сучасна споруда може слугувати справжньою візитівкою району. Я багато подібних об’єктів бачив у Польщі, в інших країнах, будемо прагнути, щоб найближчим часом подібні споруди, із найсучаснішим оснащенням з’явилися і в інших районах області».

На спорудження «Флюгера» витрачено 6 млн. грн, роботи будуть завершені до кінця року, що вартуватиме ще 1 млн. грн.

Наступним об’єктом, який відвідав голова облдержадміністрації, була Піщанська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Вінницької обласної Ради. Валерій Коровій оглянув умови проживання дітей, навчальні класи, ігрову кімнату, кабінет лікувальної фізкультури, кабінети індивідуальної роботи з розвитку слухо-зоро-вібраційного сприймання та формування вимови і зазначив, що «надзвичайно вражений атмосферою тепла і надії, які панують у вашій школі. Ми, дорослі, повинні працювати для того, щоб ці діти могли реалізувати себе у житті».

Далі очільник області ознайомився з організацією діяльності оперативно – бойової прикордонної комендатури «Могилів – Подільський – 1». Валерій Коровій оглянув бойову техніку та умови організації побуту прикордонників.

Під час поїздки Валерій Коровій відвідав відділення прикордонної служби «Грабарівка» і пункт пропуску Грабарівка — Окниця на кордоні з Молдовою. «Саме тут безпосередньо буде здійснюватися охорона державного кордону, - зауважив голова ОДА. - 50 військових нестимуть службу, та ще й цивільні жителі будуть задіяні в обслуговуванні відділення. На цей об’єкт з обласного бюджету виділено майже 950 тисяч гривень. Це принципове рішення, ми дуже добре пам’ятаємо 2014 рік і те, як важко було працювати з місцевим населенням: ми повинні були гарантувати їм безпеку, але це було непросто зробити, і морально-психологічна ситуація тут була непроста. У зв’язку з цим був розроблений комплекс заходів із покращення інженерної інфраструктури: виритий протитанковий рів протяжністю більш як 30 км. І це вже є третій прикордонний пункт, який ми вводимо протягом останніх трьох років.

Для мене, як для голови облдержадміністрації, дуже важливо забезпечити систему координації правоохоронних органів, в тому числі Державної прикордонної служби, щоб гарантувати безпеку громадян, які проживають в Піщанському районі, особливо – в прикордонній зоні», - підкреслив Валерій Коровій.