25 жовтня 2018 року працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації проведено міжвідомче навчання щодо розвитку альтернативних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування «Дитині потрібна сім’я». В нараді взяли участь представники відділів та служб причетних до питань охорони дитинтсва.

Начальник служби у справах дітей Кочерган Ю.І. доповіла присутнім про стан влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей Піщанської районної державної адміністрації до сімейних форм виховання.

Станом на 25 жовтня 2018 року всі 69 дітей, які перебувають на обліку охоплені сімейними формами виховання: 56 дітей виховують в сім’ях опікунів та піклувальників, 13 дітей – в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

Однак, викликає занепокоєння той факт, що починаючи з серпня 2018 року в Піщансьму районі немає фукціонуючої прийомної сім’ї та на обліку немає кандидатів у прийомні батьки та батьки вихователі. Для поширення інформації в колективах та серед населення учасниками наради було в черговий раз проговорено особливість кожної форми сімейного виховання: опіки, піклування, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу та усиновлення.

Наголошено на тому, що вже другий рік поспіль держава виділяє кошти на придбання та будівництва соціального житла, зокрема у 2018 році за кошти державної субвенції можна було придбати будинок для функціонування дитячого будинку сімейного типу. Така державна підтримка дає можливість громадянам, які бажають займатися вихованням дітей, але не мають для цього власної достатньовеликої житлової площі, реалізувати себе та допомогти обездоленим дітям.

Служба у справах дітей райдержадміністрації