Шашки – це інтелектуальний вид спорту, який виховує у гравця стратегічне та тактичне мислення, волю, витримку, сприяє розвитку і тренуванню пам’яті.

03 листопада 2018 року в смт Піщанка відбувся другий відкритий обласний турнір з шашок-64 пам’яті Василя Ляшка.

Шашки в Піщанському районі відроджені завдяки старанням організаторів - Дмитра Дмитровича Денисова, першого заступника голови Піщанської районної державної адміністрації та Карауша Анатолія Федоровича, Президента Федерації шашок Піщанського району.

На відкритті турніру Любов Іванівна Ляшко подякувала всім організаторам та учасникам турніру та подарувала спортивний інвентар вихованцям Піщанської спецшколи - інтернат. З вітальним словом до присутніх учасників та запрошених звернулися: перший заступник голови Піщанської районної державної адміністрації Дмитро Денисов, голова Піщанської районної ради Дмитро Чвалюк, голова селища Піщанка Петро Гройсман, директор Піщанської спеціальної спецшколи - інтернат Вінницької обласної Ради Олена Ацеховська. Кожний виступаючий згадав теплими словами Василя Івановича Ляшка, людину з великої літери. Віддаючи себе сповна роботі, улюбленій справі, своїм учням, він став вчителем- легендою.

Керівники району вручили подяки та пам’ятні подарунки спонсорам І та ІІ обласних турнірів з шашок-64 пам’яті Василя Ляшка голові СВКП «Піщанський» Сергію Сауляку та голові СФГ «Світоч» Вадиму Васалатію.

Також присутні переглянули слайди про спортивне життя Василя Івановича. Вчитель фізкультури, професіонал своєї справи, талановитий тренер і вмілий організатор, надійний колега і мудрий наставник, гарний господар, люблячий, турботливий чоловік, батько, дідусь.

Він був людиною неспокійної вдачі, ентузіастом, що вніс свій вагомий внесок у популяризацію фізичної культури та спорту, здорового способу життя.

В пам’яті вихованців, колег, друзів, односельчан Василь Іванович залишиться сильною, яскравою, непересічною особистістю.

Керівники району та учасники турніру поклали вінок та квіти до могили Василя Івановича Ляшка.

В шашковому турнірі взяли участь 29 учасників. Це жителі з Вінниці, Калинівського, Крижопільського, Томашпільського та Піщанського районів.

З міста Вінниці приїхало 6 досвідчених учасників. Вінницькі шашкісти завжди були в числі кращих спортсменів країни. Шашкісти області все частіше мають змогу брати участь та перемагати у змаганнях всеукраїнського та світового рівня. Це Василь Пікіняр, Микола Степанюк, Віталій Луценко, Антон Луценко, Михайло Батунін, Павло Жолоб.

Змагання проводились за швейцарською системою в 7 турів.

Перемогу здобув досвідчений майстер спорту Микола Степанюк з Вінниці, друге місце – Ціхановський Петро з смт Калинівка, третє місце - Луценко Антон з Вінниці.

Жінки змагались в загальному турнірі серед чоловіків. Кращі результати показали Потапова Людмила (смт Піщанка), Лупійчук Світлана (смт Піщанка) та Фурман Богдана (с. Комаргород Томашпільського району).

Серед ветеранів (60 років і старше)- Грінченко Пантелеймон (1 місце, смт Рудниця), Павловський Володимир (2 місце, с. Комаргород Томашпільського району), Зеленянський Іван (3 місце, смт Піщанка).

Серед дітей до 16 років - Ціхановський Петро (1 місце, смт Калинівка), Батунін Михайло (2 місце м. Вінниця), Жолоб Павло (3 місце м. Вінниця),

Найкраще серед місцевих шашкістів виступили: Бендержицький Олександр (1 місце, смт Піщанка), Грінченко Руслан (2 місце, смт Рудниця), Денисов Дмитро (3 місце, смт Піщанка).

Отримали грамоти за волю до перемоги: Нагорний Євген (смт Піщанка), Мезенко Катерина (смт Піщанка), наймолодший учасник турніру Гіроль Антон (смт Крижопіль).

Переможці турніру нагороджені грамотами Піщанської районної державної адміністрації та Піщанської районної ради, грошовими призами та цінними подарунками.

Слова вдячності організаторам турніру: Крижанівському Олександру Івановичу - голові Піщанської районної державної адміністрації, Денисову Дмитру Дмитровичу - першому заступнику голови Піщанської районної державної адміністрації, Чвалюку Дмитру Трохимовичу - голові Піщанської районної ради, Гройсману Петру Григоровичу - голові селища Піщанка, Свечнікову Геннадію Федоровичу - секретарю Піщанської селищної ради, Ацеховській Олені Вікторівні - директору Піщанської спеціальної школи -інтернат Вінницької обласної Ради, Ворник Валентині Кирилівні - директору Піщанського НВК «ЗОШ I-III cт.-гімназія», Ущаповському Федору Івановичу - художньому керівнику ВІА «Лаври» та інш.

Гарний настрій та незабутні враження присутнім подарували вихованці Піщанської спецшколи – інтернат та вокалісти ВІА «Лаври».

Шашковий турнір пройшов на належному рівні. Тож нехай традиція проводити цей турнір живе багато років, як і світла пам'ять про прекрасну людину, Василя Ляшка, який прожив таке гідне життя.

Прес-служба райдержадміністрації