На цьому тижні начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Людмила Сузанська зустрічалася з підприємцями. Темою зустрічі було актуальне питання, , а саме: детінізація ринку праці та боротьби з виплатою заробітної плати «в конвертах». Людмила Степанівна інформувала про те, що працівники мають працювати легально і рівень заробітної плати має бути не менше розміру мінімальної зарплати. Також, мова йшла про вчасну сплату ЄСВ, про нарощені борги з ЄСВ, про сплату податків і зборів на нові бюджетні рахунки, про процедуру закриття підприємницької діяльності. Керівник сказала про те, що фізичні особи – підприємці втрачають статус підприємця лише з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.

Зокрема, вона повідомила, що у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності підприємець повинен подати сам за себе звіт за формою №Д5 із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. При цьому термін сплати зобов’язань, визначених ФОП, у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту, відповідно ЄСВ необхідно сплатити до дати подання Звіту включно. Зняття з обліку ФОП фіскальними органами здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.

До уваги платників!

Податкова нагадує: Закінчився термін дії рахунків зі старими реквізитами

Державна фіскальна служба України звертає увагу, що граничний термін перехідного періоду функціонування централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів закінчився 11.09.2018, отже з 11.09.2018 кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки, не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.

Казначейство у своєму листі від 18.10.2018 № 12-08/213-16996 повідомило ДФС (вх. ДФС № 46341/5 від 18.10.2018) про те, що платниками податків продовжують сплачуватися податки і збори, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, на старі бюджетні рахунки, відкриті з МФО відмінному від 899998. Такі кошти не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.

З метою упередження виникнення у платників податків податкового боргу та недопущення втрат бюджетів додатково звертаємо увагу платників про перевідкриття рахунків на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998).

Повідомляємо, що в Центрі обслуговування платників розміщені реквізити нових бюджетних рахунків для правильного їх заповнення у розрахункових документах на сплату податків і зборів.

Начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Л. СУЗАНСЬКА