Під час Всеукраїнської селекторної наради обговорили ключові питання щодо розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості та стану будівництва пріоритетних соціальних об’єктів у регіонах

  26 листопада, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка відбулась Всеукраїнська селекторна нарада з питань щодо виконання завдань, передбачених заходами з розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості та стану будівництва в регіонах пріоритетних соціальних об’єктів.

  Вінниччину в обласній студії ПАТ «Укртелеком» представили перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко та керівники профільних департаментів і служб обласної державної адміністрації.

  Ключовим питанням, винесеним на порядок денний наради, стало питання реалізації в регіонах проектів нового будівництва амбулаторій, що цьогоріч фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам. Зокрема, на Вінниччині затверджено перелік проектів будівництва сільських амбулаторій на загальну суму 89,9 млн. грн. для розвитку медицини у сільській місцевості, а також з метою покращення матеріально-технічної бази сільських амбулаторій для лікарів загальної практики. Так, цьогоріч тринадцять амбулаторій в області фінансуються за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Відтак, для цього передбачена субвенція з державного бюджету в розмірі 7 8376,757 тисяч гривень.

  Крім цього, по 12 амбулаторіях з 13-ти відведено земельні ділянки. Також оформлено належним чином та укладено договори суперфіцію. Між іншим, вже надано аванси та розпочато будівельні роботи по 4-х амбулаторіях, що знаходяться у с. Студена, с. Жданівка, с. Борисівка та с.Білопілля.

  Під час селекторної наради значна увага також була приділена питанням стану реалізації в регіонах проектів будівництва дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків; розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг; реалізації в регіонах проектів Нового освітнього простору за рахунок державних коштів; стану конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть бути реалізовані за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2019 році.

  Так, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» для Вінницької області було передбачено субвенцію загального фонду державного бюджету місцевим бюджетам, у сумі 17 360 500 гривень. На сьогодні в області здійснено розподіл коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для придбання 30 житлових об’єктів для 39 осіб, а також для придбання 3-х будинків для функціонування дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ). Крім цього, надано 210 тис. грн. для виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво будинку для ДБСТ у с . Студена Піщанського району.

  Учасники селекторної наради також ознайомилися із ситуацією щодо розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг. Варто зазначити, що на сьогодні Вінниччина знаходиться на другій позиції серед регіонів України за кількістю адміністративних послуг, наданих через ЦНАП, а також на першому місці за кількістю адміністративних послуг на 1 тисячу населення.

  Загалом, в області діють 35 Центрів надання адміністративних послуг (21- районний, 4 - міськрайонні, 3- міських, 1- сільський, 6- ОТГ) та 9 територіальних відділень: 3 знаходиться в місті Вінниці, 1- в Липовецькому, 1- в Крижопільському, 1- в Погребищенському, 1- в Піщанському, 1- в Мурованокуриловецькому, 1- в Томашпільському районах. Роботу Центрів забезпечують 214 адміністраторів та 81 державний реєстратор. В середньому у Центрах районного значення надається 122 видів адмінпослуг.

  Під час селекторної наради присутні також ознайомилися зі станом реалізації в регіонах проектів Нового освітнього простору за рахунок державних коштів. На порядок денний було винесене питання щодо конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть бути реалізовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2019 році.