За традицією 3-го грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Це вияв гуманності, знак уваги і турботи про людей з вадами здоров’я.

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства.

Життя людей, які отримали інвалідність складне, обтяжене постійними проблемами і тому одним із основних напрямів роботи Фонду соціального страхування України є турбота про тих, хто отримав інвалідність в результаті травм на виробництві або професійних захворювань.

На обліку у Крижопільському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області перебувають 179 потерпілих, з них 8 осіб мають I групу інвалідності, 23 - II групу, 95 – III групу та 53 особи, яким не визначено інвалідність.

За 10 місяців поточного року потерпілим на виробництві відшкодовано: допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності -41,2 тис. грн., одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності на суму 16,2 тис. грн., щомісячну грошову виплату в разі часткової втрати працездатності – 3492,3 тис. грн., виплати утриманцям – 165,90 тис. грн, одноразова допомога членам сім»ї потерпілого в зв’язку із смертю потерпілого 211,440 тис. грн. Загальна сума коштів, відшкодованих Фондом потерпілим на виробництві в 2018 році становить 3930,67 тис. грн.

За кошти Фонду соціального страхування України потерпілі на виробництві, згідно призначення МСЕК, забезпечуються протезно-ортопедичними виробами, лікарськими засобами, візками, санаторно-курортним лікуванням, необхідними видами догляду. За 10 місяців 2018 року на медико-соціальну реабілітацію потерпілих Фондом витрачено 755,34 тис. грн.

Користуючись нагодою, щиро бажаю всім людям з інвалідністю здоров’я, оптимізму, родинного затишку, шанобливого й поважного ставлення.

Начальник Крижопільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Л.О.Котюжанська