Середній розмір лікарняних від Крижопільського відділення управління ВД Фонду соціального страхування України у Вінницькій області у 2018 році зріс на 25,6%.

  Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності, що надається Крижопільським відділенням управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України у Вінницькій області, станом на 01.12.2018 рік склав 197,80 грн, порівняно з 157,46 грн. попереднього року, тобто зріс на 25,6%.

  Головним фактором, який вплинув на суттєве збільшення розміру лікарняних, є зростання мінімальної та середньої заробітних плат по Україні, оскільки сума допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду залежить від середнього доходу особи та тривалості страхового стажу.

  Фактичні витрати Фонду на компенсацію втраченого за період лікарняного заробітку за 11 місяців поточного року склали 4 688 983 грн. Це на 702 678 грн, або на 17,6% більше у порівнянні з 11 місяцями 2017 року.

  Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:

  • тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві;
  • необхідності догляду за хворою дитиною (докладніше у роз’ясненні);
  • необхідності догляду за хворим членом сім'ї;
  • догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;
  • карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;
  • тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу;
  • протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;
  • перебування на лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.

  Розмір зазначеної допомоги складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).

  Начальник Крижопільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області Лілія КОТЮЖАНСЬКА