Працедавці мають можливість виправити ситуацію з виплатою зарплат На минулому тижні проведено три засідання «круглого столу» з питань легалізації найманої праці, отриманих доходів, забезпечення надходжень до бюджетів податків і зборів, зокрема ПДФО та ЄСВ. Під час цих зустрічей начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Людмила Сузанська зустрічалася з керівниками фермерських господарств, підприємств та інших установ району, з метою донести до них інформацію про те, що нині працівники фіскальної служби приходять із перевірками тільки до платників, котрі є у групі ризику, а значить у зоні посиленої уваги.

  Зокрема це ті, хто виплачує заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня, порушують строки перерахування податку на доходи до бюджету, чи просто не виплачують заробітну плату, тому мають величезні шанси очікувати позапланову податкову перевірку. Також, такі працедавці мають очікувати візиту фахівців із місцевих підрозділів Держпраці. Податківці не тільки намагаються розібратися у причинах виплати роботодавцями низької зарплати, а й допомогти віднайти можливість для її підвищення. Крім того, звернули увагу запрошених на наслідках до яких можуть привести порушення мінімальних соціальних гарантій найманих працівників та порядку виплати заробітної плати роботодавцями.

  Бюджетні надходження Крижопільщини за січень-листопад 2018 року склали майже 269 млн. грн.

  За інформацією начальника Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Людмили Сузанської впродовж січня-листопада 2018 року до бюджетів усіх рівнів платники Крижопільщини перерахували майже 269 млн. грн. податків, зборів та інших платежів. Із загальної суми, перерахованої до бюджетів, 60,4% коштів, або 162,3 млн. грн. надійшло до місцевих громад. До державного бюджету за 11 звітних місяців було спрямовано 106,3 млн. грн.

  Спільними зусиллями можна добитися вагомих результатів

  Днями начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Людмила Сузанська зустрічалася з представниками влади, підприємств, організацій району. Одним із ключових питань, яке обговорювалось під час зустрічі, – взаємодія територіального управління фіскальної служби з органами місцевого самоврядування задля забезпечення надходжень податкових платежів до бюджетів місцевих громад. Обговорювали проблемні питання надходження податку з доходів фізичних осіб, ЄСВ. Окрім того, з метою забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю, мова йшла і про проведення спільних заходів із попередження фактів нелегального використання робочої сили, виявлення працюючих осіб без оформлення належним чином трудових відносин та проведення відповідних дій для легалізації заробітної плати. Підсумовуючи спілкування, Людмила Степанівна наголосила, що тільки спільними зусиллями бізнесу, влади та громадськості можна добитися максимального результату з наповнення бюджетів місцевих громад.

  Крижопільські платники підтримали українську армію на 9,2 млн. грн. військового збору

  Ці вагомі кошти були перераховані платниками податків впродовж січня-листопада 2018 року на модернізацію та реформування української армії. Про це проінформувала начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Людмила Сузанська. Нагадаємо, об’єкт оподаткування військовим збором визначений статтею 163 Податкового кодексу України. До нього, крім заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться і ряд інших. Зокрема – це орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, купівля – продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини тощо.

  Суб’єктам підприємництва розповіли, як не помилитися при працевлаштуванні працівників

  Легалізація трудових відносин, зокрема, правильне оформлення найманих працівників – чи не найактуальніше питання сьогодення для бізнесу. Серед головних причин - збільшення розміру штрафів за неоформлення трудових відносин, виплату заробітної платні без сплати податків, а також інші порушення у сфері трудового законодавства. Усі вони занадто дорого починають обходитися підприємцям. Під час наради, яка відбулася на початку тижня в райдержадміністрації, обговорювалися важливі питання сьогодення, серед яких, розповіли про те, як запобігти становищу та не втрачати кошти на чималі штрафні санкції за неправильне оформлення трудових відносин зі своїми працівниками. Так, начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Людмила Сузанська ознайомила присутніх із законодавчими змінами, які готує 2019 рік, та зупинилася на типових помилках роботодавців, які можна уникнути, зареєструвавшись в електронному кабінеті платника податків. Людмила Степанівна сказала, що найризиковіші галузі, де полюбляють «сірі» та «чорні» зарплати – це торгівля, будівництво, сфера надання послуг. Тож підприємців саме цих галузей, в першу чергу, перевіряють податківці спільно з представниками Держпраці та Пенсійного фонду в рамках боротьби з тіньовим ринком заробітної плати. Активізація роботи у цьому напрямку дає певні позитивні результати. Проте, головна мета таких перевірок – не кількість штрафів, а нормальна співпраця бізнесу та контролюючих органів.

  Податкова запрошує на зустріч

  Крижопільське управління ГУ ДФС у Вінницькій області запрошує молодь навчальних закладів на зустрічі під назвою «Дні відкритих дверей». У таких екскурсіях зацікавлені, як викладачі навчальних закладів, що знайомлять старшокласників - майбутніх спеціалістів з можливими місцями застосування їхніх знань, так і податківці, що на практиці демонструють важливість своєї професії молоді. Під час зустрічей молодь дізнається про етапи реформування ДФС, про її нову структуру та функції, про новітні електронні сервіси. А пересвідчитися в нюансах роботи з платниками гості зможуть під час ознайомлення з діяльністю Центру обслуговування платників. Тут їм продемонструють процес постійного спілкування з платниками чи то у вигляді видачі довідок, чи у вигляді надання консультацій, чи під час прийому звітності, тут є можливість пересвідчитися в тому, що вся робота Центру спрямована на якісне та швидке обслуговування платників, яке, звичайно, вимагає ґрунтовних економічних знань та практичних навичок.

  Увага! Конкурс

  У рамках виховання майбутнього сумлінного платника серед школярів, Університет ДФС України ініціює проведення ІІ Всеукраїнського Мистецького конкурсу «Податкова абетка» - для учнів 1-4 класів, «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи» - для учнів 5-9 класів у грудні 2018 – лютому 2019 років. Конкурс носить тематичний характер, метою якого є популяризація податкової та митної грамотності, сприяння творчому підходу до виховання та формування свідомого ставлення до сплати податків у дітей та молоді шкільного віку. Умови участі на сайті Університету www.nusta.edu.ua (розділ Вступнику/Довузівська (до університетська)підготовка/Конкурси), або за тел. (04597) 56595, (068) 6193131.

  Начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області ) Л. Сузанська