15 грудня 2018 року став історичним днем - днем створення єдиної незалежної Української помісної автокефальної православної церкви.

Цього дня у Києві відбувся Об’єднавчий собор українських православних церков, де вирішено питання про створення єдиної незалежної Української православної церкви, ухвалено її статут та обрано предстоятеля церкви. Ним став митрополит Київський і всієї України Єпіфаній (Думенко).

Тисячі людей зібралися на площі перед собором Святої Софії. У їх числі також делегація Піщанського району на чолі з головою районної державної адміністрації Олександром Крижанівським, які долучитися до зібрання та з усіма православними українцями продемонструвати свою підтримку автокефалії.