Крижопільським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області здійснюється надання щомісячних страхових виплат 179 потерпілих на виробництві та членів їх сімей. З них 16 є внутрішньо переміщеними особами, які продовжують отримувати страхові виплати на підконтрольній українській владі території.

Вимушено переміщеним особам за 11 місяців 2018 р. профінансовано 533,926 тис. гривень страхових виплат.

Щомісячні страхові виплати призначаються особам у разі часткової або повної втрати працездатності через настання нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання.

Розмір такої виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку. При цьому максимальний розмір щомісячної страхової виплати не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на дату настання права на страхову виплату.

Мінімальний розмір щомісячної виплати потерпілому у перерахунку на 100% втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум, який встановлено на день настання права на страхову виплату.

Зазначимо, у 2018 році Фондом соціального страхування України було здійснено три етапи перерахунків розміру страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей), що дозволило збільшити їх у середньому на 40,6%. Протягом 11 місяців цього року загальна сума страхових виплат потерпілим на виробництві по Крижопільському віддленню склала 4 174,737 тис. грн.

Начальник Крижопільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області Лілія Котюжанська