Увага! Важливо!

  Що таке «екстрена валіза»? У першу чергу потрібно визначитися із самою "валізою". Для цієї мети краще всього використовувати рюкзак. Уявіть ситуацію, в якій вам доведеться йти, а не їхати на автомобілі. Наприклад, на дорозі може бути затор і потрібно буде продовжувати евакуацію пішки. Одягли рюкзак і вперед. Варто сказати і про саме упакування речей. Невеликі та експедиційні рюкзаки потрібно укладати не за принципом "важке внизу", а розподіляти вагу рівномірно.

  Добре, якщо у вашому рюкзаку буде нижній відділ - "підвал" або клапан. Укладайте речі так, щоб можна було легко знайти те, що вам потрібно. Добре, якщо рюкзак має накидку від дощу. Якщо її немає, то можна придбати окремо. І звичайно, рюкзак повинен бути якісним, щоб не розвалився після 30 хвилин походу у важких умовах.

  Як вберегтися від теракту?

  У транспортному засобі (салон автобуса, вагон) переконайтеся у відсутності підозрілих осіб і предметів (валізи, коробки тощо).

  Запам'ятайте, де знаходяться вогнегасник, молоток для розбиття скла та аварійні виходи.

  Якщо є можливість, — сідайте, це зменшить ймовірність ураження при можливих вибухах або захопленні транспортного засобу.

  Намагайтеся не веcти розмов із незнайомцями на релігійні, національні та політичні теми.

  Уникайте використання при поїздках воєнізованого одягу.

  Надягайте якомога менше ювелірних прикрас.

  Як вберегтися від теракту в залі очікування:

  В залі очікування (аеровокзал, залізничний, авто) займайте місце спиною до стіни, щоб бачити, що відбувається навколо; не розташовуйтесь біля вікон; стійте або сидіть біля колон або міцних стійок, які послужать укриттям в разі вибуху; тримайте свій багаж закритим і постійно спостерігайте, щоб не підклали вибухівку або наркотичні речовини. На прохання незнайомця пронести багаж до транспортного засобу відповідайте відмовою та повідомте про даний факт службу безпеки на транспорті. Не стійте біля залишених без нагляду валіз, урн для сміття, телефонних будок, де існує велика ймовірність закладення вибухівки.

  Додаток