Надаємо роз’яснення, щодо питань, які виникають в період реформування енергетичної галузі.

Разом з платіжкою за електроенергію жителі району отримали угоду-приєднання: абонентів зобов’язують укласти угоди з розподільчою і постачальною компаніями. Змінюється ринок електроенергії: постачанням і розподілом електроенергії займалося обленерго, нині — створено дві різні компанії. Що означає реформування “Вінницяобленерго”; чому замість однієї компанії-постачальника електричної енергії створено дві; що змінюється для споживачів.

На виконання вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» з 1 січня 2019 року послуги з розподілу та постачання електроенергії споживачам Вінниччини надаватимуться двома різними компаніями. Це ПАТ «Вінницяобленерго», як оператор системи розподілу та новостворена ТОВ «ЕНЕРА Вінниця», як електропостачальник універсальних послуг.

Вже з 1 січня 2019 року ПАТ «Вінницяобленерго» припинить господарську діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом. З цієї дати функції постачальника універсальних послуг побутовим та малим непобутовим споживачам на території області буде здійснювати виділене зі складу ПАТ «Вінницяобленерго» електропостачальне піприємство ТОВ «ЕНЕРА Вінниця».

Відповідно ПАТ «Вінницяобленерго» буде відповідати за забезпечення постачання електроенергії а ТОВ «ЕНЕРА Вінниця» відповідатиме за нарахування, виставлення рахунків, оплати та отримання коштів.

Грудень місяць поточного року став перехідним періодом, оскільки керівництво ПАТ «Вінницяобленерго» своїм наказом призупинило діяльність розрахункового центру СО Крижопільські ЕМ і відповідно споживачі змушені отримати розрахунок за спожиту електроенергію і далі змушені йти оплачувати рахунок у банківські установи та поштові відділення.

Враховуючи роз’яснення дирекції Крижопільські ЕМ інформуємо, що з 01 січня 2019 року, для побутових споживачі нічого не зміниться. Працівниками відділення Укрпошти буде розіслано два примірника зави-приєднання до договору на постачання електроенергії, що укладається з ТОВ «ЕНЕРА Вінниця» та прогнозований розрахунок для оплати електроенергії від ТОВ «ЕНЕРА Вінниця» за січень. І відповідно споживач повинен підписати заяву та надіслати за вказаною адресою, або здійснити прогнозований платіж (це добровільне право споживача), чи оплатити січневий рахунок і визначитися як споживач ТОВ «ЕНЕРА Вінниця».

Звертаємо Вашу увагу, що найбільш точний розрахунок за спожиту електроенергію, Ви отримаєте, надавши показники Вашого лічильника у період за два дні до закінчення розрахункового місяця та три дні після закінчення розрахункового місяця.

Для передачі показників Вашого лічильника, Ви можете обрати зручний для Вас спосіб:

За допомогою SMS повідомлень. Надіслати SMS-повідомлення з показниками на номер 066-0-217-217.

Зателефонувавши до Кол-центру за номером (0) 800-217-217 або (0432) 65- 95-95.

За допомогою сервісів Персонального кабінету споживача. Необхідно зареєструватись та авторизуватись на сайті vn.ua.

За допомогою форми передачі показників на головній сторінці сайту ПАТ «Вінницяобленерго». Показники лічильника можна відправити без реєстрації перейшовши за посиланням http://www.voe.com.ua/sposoby-peredachi-pokaznykiv-0

Завідувач сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури РДА Карауш І.М.