Створення сприятливих умов для самореалізації молоді є особливо важливим напрямом для розвитку регіону.

  Презентуючи «Карту пріоритетів» структурного підрозділу ОДА, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна поінформувала про втілення комплексу заходів, спрямованих на створення нових можливостей для молодих вінничан.

  Зокрема, вже чотири роки поспіль з нагоди Дня Молоді у форматі політичної гри проводиться щорічний обласний молодіжний табір-форум «Вінниччина молодіжна – ініціюй та дій», програма якого включала низку заходів, спрямованих на особистісний розвиток учасників, вивчення потреб молоді, а також ознайомлення юнаків та дівчат із можливостями для самореалізації та активної участі в житті територіальних громад. Між іншим, минулого року учасники заходу отримали кооперативну гру «Світ громад», яка стала майданчиком для формування у молоді громадянських компетентностей та громадянської культури.

  За словами Наталі Заболотної, великим кроком вперед є налагодження роботи консультативно-дорадчого органу при голові ОДА «Студентська рада Вінниччини», який об’єднує студентських лідерів з усієї області.

  На сьогодні також значна увага приділена залученню молоді до участі у заходах всеукраїнського та міжнародного рівнів.

  Зокрема, вперше делегація молодих лідерів регіону взяла участь у програмі «Сьвєнтокшисько-Вінницька академія молодих лідерів». Крім цього, у жовтні 2018 року було підписано Декларацію про співпрацю між владою та студентством Вінницької області та Сьвєнтокшиського воєводства (Польща).

  Також у листопаді минулого року відбувся робочий візит представників Вінниччини до міст Стараховіце і Вонхоцк Сьвєнтокшиського воєводства. За підсумками візиту сторони напрацювали механізм співпраці та міжнародного обміну досвідом між молоддю та представниками влади, реалізації спільних проектів та роботи для молоді.

  Презентуючи «Карту пріоритетів» Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА, Наталя Заболотна акцентувала увагу на створенні простору для молоді. Зокрема, одним із найбільш успішних кроків у сфері молодіжної політки стало створення і відкриття сучасного креативного простору для молоді, а саме – обласного молодіжного центру «Квадрат».

  Також Наталя Заболотна поінформувала про ключові заходи в роботі з молоддю, втілені у рамках Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 рр.