Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995р . №848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. №329), з 1 травня 2018 року при призначенні житлових субсидій враховується майновий стан, зайнятість та доходи членів сімей осіб зі складу домогосподарства, які зареєстровані у цьому домогосподарстві.

  Відомості про таких членів сімей зазначаються в декларації і можуть впливати на право домогосподарства на призначення субсидії, а доходи цих осіб враховуються при розрахунку розміру субсидії.

  Якщо в декларації зазначені члени сім’ї, які не зареєстровані за адресою цього домогосподарства, але відомості про них задекларовані не в повному обсязі, житлова субсидія не може бути призначена. Якщо відповідні відомості протягом 30 днів з дня подання заяви не подані громадянином, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення приймає рішення про відмову в призначенні субсидії.

  При визначенні осіб, які належать до членів сім’ї, слід керуватися нормою статті 3 Сімейного кодексу України:

  Сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

  Подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.

  Неповнолітні діти належать до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживають.

  Ураховуючи зазначену норму, до членів сім’ї, які можуть проживати окремо, належать:чоловік, дружина і їх неповнолітні діти.

  Відповідно до роз’яснення, наданого листом Мінсоцполітики від 21.05.2018 № 9668/0/2-18/56, доходи того з батьків, який не зареєстрований та не проживає разом з дитиною, не включаються до сукупного доходу домогосподарства, в якому проживає дитина, за умови документального підтвердження проживання дитина з іншим з батьків. Такий же підхід застосовується у випадку, коли батьки дитини не зареєстрували шлюб.

  Якщо будь-хто з батьків дитини позбавлений батьківських прав, така особа не може бути членом сім’ї дитини, оскільки згідно із законодавством втрачає права, засновані на спорідненості з дитиною (Стаття 166 Сімейного кодексу України).

  Начальник відділу, головний державний соціальний інспектор Мельник Л.І.