Питання стягнення аліментів на сьогодні є пріоритетним напрямком діяльності в органах державної виконавчої служби та взагалі в діяльності органів юстиції, оскільки за цим стоять долі дітей, які залишаються без матеріальної допомоги батька, який іноді, через недобросовісне та безвідповідальне відношення відмовляються брати участь у вихованні дитини.

  З 1 січня 2019 року мінімально рекомендований розмір аліментів становить: для дітей до 6 років - 1626 гривень, від 6 до 18 років - 2027 гривень.

  Прийняті минулого року два пакети законопроектів “Чужих дітей не буває” гарантують ще більше прав для дитини. Серед них – посилення відповідальності для одного з батьків, який не хоче платити аліменти. Оскільки сума аліментів, яка встановлена раніше, була досить мізерною, то в законодавстві чітко визначили, що мінімальний розмір аліментів буде у розмірі прожиткового мінімуму.

  Нагадаю, 25 липня 2018 року Президентом було підписано Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту прав дитини на належне утримання", який вніс зміни у розмір аліментів, встановивши мінімальний гарантований розмір аліментів у 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину у розмірі 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. Отже, з 1 січня 2019 року мінімально рекомендований розмір аліментів становить: для дітей до 6 років - 1626 грн. від 6 до 18 років - 2027 грн.

  Окрім того, варто знати, що вся заборгованість батьків по аліментах, яка становить один рік, автоматично збільшується на користь дитини. Тобто, якщо такий борг становить більше одного року, то боржник змушений буде заплатити штраф у розмірі 20%, якщо ж такий борг два роки - 30%, а три роки і більше - 50%.

  Начальник Піщанського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у у Вінницькій області Л.Г. Потапова