Багато випробувань випало на долю українців, одне з яких – 29 січня 1918 року, що назавжди лишиться трагічною сторінкою новітньої історії України.

29 січня - День пам’яті героїв Крут. День, коли ми згадуємо юних хлопців – справжніх Героїв, які віддали життя за незалежність нашої держави. Саме 29 січня 1918 року триста студентів пішли на вірну смерть, ставши на захист Батьківщини біля поліського села Крути.

Невимовний біль втрати тісно переплітається із почуттям гордості за свою націю. Молоді українці виграли одну з масштабних битв — за право на власну свободу і незалежність. Вони довели, що Українська держава є і буде навіки.

І сьогодні історія повторюється. На сході України – війна, яка забирає життя патріотів, серед них такі ж юні хлопці, як і ті, які в 1918 році боролися заради перемоги, боролися за майбутнє нашої країни.

Це – подвиги в ім'я нашої свободи і права українців жити у власній країні. Подвиги молодих хлопців, справжніх патріотів – це не просто наша історія, це приклад для кожного, хто серцем вірний України.

Для нас кожен, хто проливає кров за нашу незалежність, кожен, хто віддає життя за наші мир і спокій – навіки залишається в пам'яті. Отже, схилимо наші голови в глибокій пошані перед світлою пам’яттю Героїв Крут.

Нехай цей скорботний день стане суворою засторогою для усіх, хто бере на себе політичну відповідальність за долю країни. Вірю, що сьогоднішня молодь, усі ми в умовах незалежної Української держави достойно витримаємо іспит на побудову могутньої демократичної, правової держави європейського зразка.

Вічна слава Героям Крут!

Слава Україні! Героям Слава!

З повагою, голова Піщанської районної державної адміністрації Олександр Крижанівський