І. Викликати швидку допомогу чи звернутися медичного закладу. Медики зафіксують Ваше звернення. Пізніше можна запросити у них копію документу про виклик швидкої чи виписку з історії хвороби (у випадку госпіталізації). Якщо є свідки того, що сталося, варто дізнатися їх контакти і записати для подальшої комунікації. Всі витрати, пов’язані із лікуванням, потрібно фіксувати та зберігати (наприклад, чеки чи квитанції на придбання ліків або надання медичних послуг).

  ІІ. Потрібно визначити, чи є чиясь вина у тому, що сталося.

  Наприклад, відповідальність за шкоду здоров'ю людині, яка була завдана внаслідок:

  • падіння бурульок з даху будинку несе власник або балансоутримувач зазначеного будинку;
  • падіння через неприбраний сніг чи ожеледицю несе той, хто повинен прибирати територію у даному місці. Це можуть бути комунальні служби чи організації, з якими укладено договір на прибирання території. Щодо частини тротуару біля магазинів, кафе, різних установ та організацій, то на них покладається обов’язок утримувати і прибирати територію, а у випадку завдання шкоди – її відшкодовувати.

  ІІІ. Звернутися до того, хто несе відповідальність, з заявою про відшкодування шкоди.

  IV. У разі відмови – звернутися до суду.

  Ви можете заздалегідь подбати про власне здоров’я, а у випадку завдання йому шкоди – отримати компенсацію. Для цього потрібно його застрахувати.

  Якщо Ви потребуєте персональної консультації або отримання додаткової інформації, Ви можете звернутися безпосередньо до бюро, завітавши за адресою: вул. Центральна, 91, смт Піщанка, або зателефонувавши за номером (04349) 2 11 30.

  Тетяна Шубенко - начальник Піщанського бюро правової допомоги