Фінансове управління Піщанської РДА доводить до Вашого відома, що у 2019 році Урядом запроваджується механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» механізм запровадження надання субсидій у грошовій формі буде проходити в три етапи.

Перший етап розпочався 1 січня 2019 року і поширюється на тих громадян, які будуть звертатися за субсидією з новим пакетом документів. На другому етапі до монетизації повинні бути залучені громадяни, яким буде призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року. На третьому етапі очікується повний перехід на надання субсидій у грошовій формі.

Отже, житлова субсидія на оплату витрат на енергоносії та житлово-комунальні послуги надається:

• громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 р. - за рахунок субвенції з місцевого бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, поводження з побутовими відходами (вивезення побутових відходів) та вивезення рідких нечистот, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії, абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету;
  • громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії з 1 січня 2019 р. - за рахунок коштів, передбачених Мінсоцполітики у державному бюджеті для виплати житлової субсидії у грошовій формі, шляхом перерахування коштів на рахунок для виплати житлових субсидій.

Тому, фінансування та перерахування житлових субсидій у грошовій формі за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі здійснюється, відповідно до п.183 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1176, шляхом перерахування коштів Мінсоцполітики на рахунок для виплати житлових субсидій для відображення таких коштів в автоматизованих системах АТ „Ощадбанк” в облікових записах одержувачів житлової субсидії без залучення місцевих бюджетів.

Начальник фінансового управління Т. Студенянська