27 лютого делегація району на чолі з головою райдержадміністрації Олександром Крижанівським, у складі заступника голови райдержадміністрації Михайла Ковтюка, начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Василя Мазура, депутата районної ради Надії Гандзій, начальника відділу освіти райдержадміністрації Людмили Ясько, сільських, селищних голів відвідали територіальну громаду с. Трибусівки.

Метою поїздки стало обмін досвідом з написання грантових проектів, раціонального використання коштів та розвитку громади на базі їх реалізації.

Трибусівська сільська рада бере активну участь в обласних конкурсах розвитку територіальних громад. Протягом останніх двох років на розвиток громади залучено додаткових коштів (обласний бюджет) в сумі 327233 грн.

В 2017 році на реалізацію проекту «Сільський будинок культури – центр місцевої активності громади с. Трибусівка» (встановлення модерної опалювальної системи "білюкс"), використано кошти в сумі 320821 грн. (127233 грн – обласний бюджет, 193588 грн – місцевий бюджет). Також замінено вікна на сучасні енергозберігаючі, в приміщені проведено ремонтні роботи, встановлено тенісний та більярдний столи.

В 2018 році реалізовано 2 проекти (15 – й обласний конкурс розвитку територіальних громад): «Модернізація мереж вуличного освітлення в с. Трибусівка» (використано 199850 грн.: 100000 грн. – обласний бюджет, 99850 грн. – місцевий бюджет) та «Розвиток спортивної інфраструктури громади с. Трибусівка: створення фітнес – центру на базі будинку культури» (використано 245877 грн.: 100000 грн. - обласний бюджет, 145877 грн. – місцевий бюджет). Завдяки виграним проектам, на території будинку культури встановлено сучасний спортивний майданчик для дітей та дорослих; в селі проведено реконструкцію вуличного освітлення.

Представники делегації ознайомилися з матеріальною базою та вихованням дітей та учнів в дитячому навчальному закладі та загальноосвітній школі. Зокрема, дитячий садок с. Трибусівка – є одним з найкращих. Тут створені найкращі умови для розвитку та виховання дітей: закуплено нові меблі, посуд, коврові покриття, іграшки, встановлено мультимедійну систему, тощо. Відвідано та оглянуто приміщення загальноосвітньої школи: кабінети чисті, охайні та теплі. Не залишив байдужим гостей школи куточки патріотичного виховання, які своєю направленістю зорієнтовані на формування у школярів патріотичних почуттів.

Сільський голова Віталій Опрошанський не оминув увагою і місцеве кладовище, де встановлено нову огорожу та проведено благоустрій території.

«В зв’язку з підвищенням ролі розвитку територіальних громад, написання проектів для залучення додаткових коштів є надзвичайно важливим та актуальним в контексті обмежених фінансових ресурсів місцевих бюджетів», зазначив голова райдержадміністрації Олександр Крижанівський та закликав органи місцевого самоврядування брати участь в конкурсах різних рівнів задля розвитку громад.

Під час зустрічі обговорено питання соціально-економічного розвитку територіальної громади та її проблеми.

Фінальним акордом зустрічі став концерт народного аматорського колективу «Червона калина» Трибусівського будинку культури.