04 березня голова райдержадміністрації Олександр Крижанівський провів розширену нараду з основних питань життєдіяльності району. В її роботі взяли участь голова районної ради Дмитро Чвалюк, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних підприємств та організацій, силових структур, селищні та сільські голови.

Про осучаснення пенсій з 01 березня 2019 року інформувала начальник Крижопільського об’єднаного управління пенсійного фонду України Вінницької області Шадюк Наталія Леонідівна.

Зазначила, що з 1 березня відбудеться оновлення пенсій з урахуванням рівня середньої зарплати та інфляції. Зросте пенсія у всіх, хто її отримує. Перерахунок відбуватиметься автоматично.

Роз’яснення щодо проведення розрахунків за спожиту електроенергію з 01 січня 2019 року надала в.о. директора структурної одиниці «Піщанські електричні мережі» ПАТ «Вінницяобленерго» Рудь Тетяна Миколаївна.

З 1 січня 2019 року в Україні розпочався перший етап реформи ринку електроенергії. Так, послуги споживачам надають дві окремі компанії — оператор розподільних систем і постачальник. Перша компанія буде займатися виключно розподілом електричної енергії та експлуатацією електромереж. А друга буде постачати електроенергію споживачам, контролювати нарахування платежів і розрахунки. Розрахунки та спожиту електроенергію відтепер, а саме з 01.01.2019 року, проводить постачальник – ТОВ «ЕНЕРА Вінниця». Тож щодо питань про діючі тарифи на електроенергію; порядок укладання, зміни та розірвання договору; надання пільг та субсидій при розрахунках за використану електроенергію; проведення розрахунків за використану електричну енергію, починаючи з 01.01.2019 року; відновлення електропостачання після відключення за несплату рахунків; зміни постачальника, тощо - слід звертатися до ТОВ «ЕНЕРА Вінниця».

Про основні нововведення у призначенні житлових субсидій проінформував начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Василь Мазур. Він нагадав, що з 1 січня 2019 року урядом запроваджено механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Це означає, що їх отримувачі зможуть залишити собі зекономлені в результаті ощадливого споживання енергоносіїв та водопостачання кошти.

Про реформування вторинної ланки медичної галузі ознайомила головний лікар КП «Піщанська районна центральна лікарня» Березюк Людмила Іванівна. Головний лікар розповіла про етапи реформування, структуру надання медичної допомоги та зазначила, що головна увага реформи зосереджується на організації первинної ланки надання медичної допомоги, запроваджується інститут сімейного лікаря та відпрацювання алгоритму його діяльності.

Начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Андрій Підгурський надав інформацію щодо державної підтримки на закупівлю доїльної установки та дотації на молодняк ВРХ. Зосередив увагу сільських, селищних голів на оформленні права власності на гідроспоруди, провести інвентаризацію сміттєзвалищ.

Про проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу інформував військовий комісар Піщанського районного військового комісаріату Яковенко Юрій Михайлович. З 1 квітня по 31 травня розпочнеться весняний призов 2019 року. Проводиться приписка молоді, медичні огляди юнаків. Станом на 01 березня весняному призову підлягає 190 чоловік, з них, 59 – знаходиться в розшуку.

Підвів підсумки наради голова райдержадміністрації Олександр Крижанівський.

По завершенню наради головою райдержадміністрації надано ряд рекомендацій та доручень керівникам, звернуто увагу на їх повноваження, які покладені на них відповідно до чинного законодавства. .