Гарантії, які надаються членам виборчої комісії

І. Оплата праці

Члени виборчої комісії здійснюються свої повноваження на платній та безоплатній основі. Протягом усього періоду повноважень виборчої комісії або частини цього періоду виконувати свої повноваження у виборчій комісії з оплатою їх праці в комісії можуть:

1) голова;

2) заступник голови;

3) секретар;

4) інші члени:

• окружної виборчої комісії (загальною кількістю не більше чотирьох осіб);
  • дільничної виборчої комісії (загальною кількістю не більше трьох осіб).

Оплата здійснюється на підставі рішення виборчої комісії, яке затверджується виборчою комісією вищого рівня.

Робота члена виборчої комісії, який виконує свої повноваження у виборчій комісії на платній основі, оплачується:

1) у визначеному Кабінетом Міністрів України розмірі та в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією,

2) за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів.

Членам виборчих комісій може бути нарахована і виплачена одноразова грошова винагорода:

1) у межах загальної економії фонду оплати праці, передбаченого кошторисом видатків відповідної виборчої комісії на підготовку та проведення виборів Президента України;

2) у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією.

ІІ. Гарантії членам комісії, які мають роботу

Оплата праці члена виборчої комісії, звільненого від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи, не може бути нижчою від його середньої заробітної плати за основним місцем роботи.

Зазначені особи на цей період звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи із збереженням відповідного стажу.

Для цього працівнику необхідно написати заяву на ім'я керівника підприємства (установи, організації), де він працює, та додати до неї витяг з постанови виборчої комісії (де зазначається, що працівник на період виборів буде здійснювати функції голови (заступника/секретаря/члена) комісії).

На підставі заяви керівник видає наказ (розпорядження) про звільнення від виконання посадових обов’язків на період виборчої кампанії.

Важливо! На час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується:

1) збереження місця роботи (посади);

2) середнього заробітку (ст. 119 Кодексу законів про працю України).

ІІІ. Гарантії членам комісії, які є пенсіонерами

Оплата праці як члену виборчої комісії не може бути:

1) нижчою від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на момент її нарахування;

2) підставою для обмеження розміру отримуваної пенсії.

IV. Гарантії членам комісії, які перебувають на обліку у центрі зайнятості

Праця, пов’язана з організацією підготовки і проведення виборів Президента України не є підставою для :

1. Зняття з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу.

2. Для припинення виплати їм допомоги по безробіттю та інших видів соціальної допомоги.

Оплата праці члена виборчої комісії, який є особою, яка тимчасово не працює, не може бути нижчою від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на момент її нарахування.

У 2019 році мінімальна заробітна плата встановлена:

• у місячному розмірі: з 1 січня - 4173 гривні;
  • у погодинному розмірі: з 1 січня - 25,13 гривні.

ВАЖЛИВО! Оплата праці членів виборчої комісії не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення їм та членам їх сімей, які проживають разом з ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо.

Якщо Ви потребуєте персональної консультації або отримання додаткової інформації, Ви можете звернутися безпосередньо до бюро, завітавши за адресою: вул. Центральна, 91, смт Піщанка, або зателефонувавши за номером (04349) 2 11 30.

Піщанське бюро правової допомоги