За січень-лютий поточного року роботодавцями району сплачено до державних цільових фондів 14332 тисячі гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Як зазначає начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Людмила Сузанська, проти аналогічних показників 2018 року цьогорічні надходження зросли майже на 20% або на 2377 тисяч гривень. Посадовець пов’язує таку позитивну динаміку, насамперед із легалізацією та зростанням офіційних заробітків найманих працівників.

  У якому випадку доходи від продажу авто декларуються

  Крижопільське управління ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує громадянам, що у разі продажу ними іншим фізичним особам протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна: легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда дохід, отриманий продавцем від такої операції не підлягає оподаткуванню. Натомість у разі продажу протягом року двох чи більше об’єктів рухомого майна дохід, отриманий платником, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (далі – податок) за ставкою 5%. Зазначена норма передбачена п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Разом із тим, якщо упродовж року фізична особа продавала інші транспортні засоби, зокрема вантажний автомобіль або транспортний засіб спеціалізованого призначення, то дохід від такого продажу підлягає оподаткуванню податком за ставкою 5%,, незалежно від кількості таких операцій з продажу впродовж року. Додамо, що доходи, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб, паралельно є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%. Окрема ситуація, коли дохід від операцій з продажу об'єктів рухомого майна, отримується фізичною особою-нерезидентом. У цьому випадку такий дохід оподатковується за ставкою 18% (п. 167.1 ст. 167 Кодексу). Нагадаємо, відповідно до п. 179.2 ст. 179 Кодексу обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема від операцій продажу майна чи даруванні, при нотаріальному посвідченні договорів. за якими був сплачений податок, відповідно до розділу IV Кодексу. У інших випадках, наприклад, укладення та оформлення таких операцій безпосередньо в сервісних центрах МВС, платник податку, який при продажу транспортного засобу отримав дохід, що підлягає оподаткуванню, від іншої фізичної особи, зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. То ж будьте уважними, та задекларуйте доходи вчасно!

  Платники Крижопільщини спрямувала до бюджету 2105 тисяч гривень військового збору

  За січень-лютий 2019 року платники Крижопільщини спрямували на потреби української армії 2105 тисяч гривень військового збору. Про це інформує начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Людмила Сузанська. Посадовець підкреслює, що перерахована до держбюджету сума перевищує аналогічний показник за 2018 рік на 1170,7 тисяч гривень або на 125 відсотків.

  До уваги орендодавців житла особливості декларування доходів

  У ході „гарячої” лінії начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій Людмила Сузанська надала відповідь на питання щодо особливостей декларування доходів громадянами – орендодавцями. Зокрема вона зауважила, якщо орендарем нерухомого майна є суб'єкт господарської діяльності: підприємство, установа, організація, приватний підприємець тощо, то такий орендар є відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету. На противагу цьому, якщо фізична особа-орендар нерухомого майна не є суб'єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету є орендодавець. У цьому випадку такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені для квартального звітного (податкового) періоду. А саме, протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Якщо ж договір оренди засвідчено у нотаріуса, то посадовець нагадує, що після вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості, нотаріус повинен надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку чи строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності. Додамо, що особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів визначені ст. 170 р. IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI.

  Якщо банк простив борг – подайте декларацію про доходи

  На цьому акцентувала увагу респондентів, котрі звернулись на „гарячу” ГУ ДФС у Вінницькій області, Людмила Сузанська – лінію Крижопільського управління. Зокрема, вона зауважила, до загального місячного (річного) оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб доходу включається основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2018 році – 930,75 грн, у 2019 році 1043,25 грн). Суму прощеного (анульованого) боргу кредитор, у нашому випадку банк, повинен включати до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку (форма №1 ДФ), за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено. При цьому, кредитор зобов'язаний повідомити фізичну особу – боржника у один із трьох способів або направити йому рекомендованого листа з повідомленням про вручення, або укласти відповідний договір, або надати повідомлення про прощення (анулювання) боргу під підпис особисто. Фізична ж особа-боржник зобов’язана самостійно сплатити податок з таких доходів та відобразити їх у річній податковій декларації. Отже, якщо кредитором (банком) було здійснено прощення (анулювання) основної суми боргу (кредиту), про що повідомлено боржника, то з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, сума такого анульованого боргу вважається додатковим благом. Відтак, цей дохід включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу з урахуванням норм пп. 164.2 "д" ст. 164 Податкового кодексу (перевищення у 2018 році – 930,75 грн, у 2019 році 1043,25 грн). Він відображається у розділі II податкової декларації „Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу”, у рядку 10.9.1 „у вигляді додаткового блага (прощений (анульований) борг за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит))”. Окрім того, зазначений дохід є об'єктом оподаткування військовим збором. Принагідно посадовець нагадав, що податкова декларація про майновий стан і доходи подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556), до 01 травня року, що настає за звітним.

  Крижопільське управління до бюджету забезпечило надходження в сумі 59 млн. гривень

  Упродовж січня-лютого 2019 року платники перерахували до місцевого бюджету Крижопільщини 59087,4 тис. грн.. податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Людмила Сузанська зазначає, що це перевищує планові завдання на 6319,3 тис. або 12%. Значну частку від усіх надходжень до місцевої скарбниці, за словами посадовця, склав податок на доходи фізичних осіб – 37902,6 тис. грн. За землю фізичні і юридичні особи заплатили 7019,2 тис. грн. Дещо меншими за звітний період були суми перерахованого акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – 397,6 тис. грн. та 706,6 тис. грн., відповідно. Людмила Сузанська підсумовує, що такі вагомі показники у наповненні місцевих бюджетів району є запорукою сталого розвитку місцевих громад.

  Начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Л. Сузанська