Вже більше півтора року працює Фонд соціального страхування України після об`єднання двох Фондів з тимчасової втрати працездатності та від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і здобутки його роботи вагомі.

Фонд соціального страхування України реалізує державну політику у сферах соціального страхування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та здійснює соціальний захист застрахованих осіб, тих хто працює на виробництві, в установах, організаціях, проводить підприємницьку чи незалежну професійну діяльність та сплачує єдиний соціальний внесок.

Фонд соціального страхування в повній мірі матеріально забезпечує застрахованих осіб, тобто всіх працюючих та всіх потерпілих на виробництві на території Крижопільського та Піщанського районів Вінницької області.

В 2018 році у відділенні зафіксовано 5 нещасних випадків пов`язаних з виробництвом, з них – 1 смертельний та 0 випадків професійного захворювання. Крижопільським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області на території Крижопільського району зареєстровано 4 нещасних випадки пов’язаних з виробництвом, що на 3 випадки менше, ніж в 2017 році.

Якщо коротко проаналізувати травматизм на виробництві, то найчастіше за видом події – це падіння потерпілого з висоти 2 випадки; падіння потерпілого під час пересування 1 випадок; дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів.

Щодо причин нещасних випадків, то на першому місці – невиконання потерпілим інструкції з охорони праці, незадовільний технічний стан засобів виробництва, будівель, споруд, інженерних комунікацій території, , незадовільний технічний стан дороги, незастосування засобів індивідуального захисту, експлуатація устаткування підвищеної небезпеки

Станом на 1 січня 2019 року на обліку у Крижопільському відділенні перебувають 171 потерпілий на виробництві , з них інвалідів І групи – 8 чол., інвалідів ІІ групи - 22 чол., інвалідів ІІІ групи -82 чол., 46 потерпілих, яким не встановлено групу інвалідності, 13 утриманців ,14 осіб переміщеним з зони АТО( в т.ч 1 утриманка) . Усі вони в повному обсязі отримують належні страхові виплати, також медичну та соціальну реабілітацію, визначену довідкою МСЕК.

Загальні видатки по статутних напрямках Крижопільського відділення за 2018 рік склали- 12 567,044 тис.грн.

За 2018 рік здійснено виплат потерпілим на виробництві , які перебувають на обліку у відділенні на суму 4 703,91 тис.грн, в т. ч: допомога в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності – 48,82 тис. грн., щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого – 4 221,18 тис. грн., щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника – 202,61 тис. грн., одноразова допомога потерпілому в разі стійкої втрати професійної працездатності – 16,17 тис. грн.,одноразова допомога членам сімі’ї потерпілого в разі смерті - 221,44 тис.грн., відшкодування вартості поховання потерпілого на виробництві - 3,69 тис.грн.,

Витрати на медичну, професійну та соціальну допомогу потерпілим на виробництві за 2018 рік складають 906,77тис. грн.

Протягом 2018 року Крижопільським відділенням було надано 2749 допомог - 1691 особам по тимчасовій втраті працездатності по догляду за хворими членами сім’ї, у тому числі, за хворими дітьми до 14 років на загальну суму 6 946,46 тис.грн. , в т.ч. – допомога по тимчасовій непрацездатності – 4 750,02 тис. грн., допомога по вагітності та пологах – 1 712,65 тис. грн., допомога на поховання – 32,80 тис. грн., оплата лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесеного захворювання – 450,99грн.тис. грн. Лікуванням в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладах після перенесених захворювань в 2018 році забезпечено 32 застраховані особи, та 7 супровідників застрахованих осіб.

Допомоги і страхові виплати, що фінансуються Фондом соціального страхування України, надаються застрахованим особам у повному обсязі. Водночас, у зв’язку із невиконанням у 2018 році плану надходження єдиного внеску(22%) та зростанням витрат на матеріальне забезпечення у зв’язку із збільшенням середньомісячної заробітної плати, можливе подовження стандартних строків перерахування коштів. Зокрема, за підсумками 2018 року середній розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності зріс на 31,9%.

Зазначимо, частка ЄСВ, що спрямовується на реалізацію гарантій у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, складає 26,9 % доходів Фонду і становить - 202,88 грн.

За цими сухими цифрами приховані долі сотень тисяч працівників , яким допоміг Фонд в складних фінансових ситуаціях: чи то хвороба, чи необхідність реабілітації в санаторно-курортному закладі, чи народження дитини, чи травма на виробництві чи інший страховий випадок для Фонду.

Начальник Крижопільського відділення управління Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області Лілія Котюжанська