Сьогодні, 3 травня, в облдержадміністрації відбулась нарада щодо підготовки та проведення в загальноосвітніх навчальних закладах Вінницької області зовнішнього незалежного оцінювання.

  Провів нараду заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк. Участь у нараді взяли в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк, заступник директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Надія Марусяк, директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко, а також представники Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Вінницького обласного вузла спеціального зв’язку Державного підприємства спеціального зв’язку, Управління поліції охорони у Вінницькій області та ПАТ «Вінницяобленерго».

  Під час наради було обговорено низку питань щодо організації безпеки учасників тестування та медичного спостереження за дітьми під час складання іспитів.

  «Наша традиційна щорічна травнева нарада покликана скоординувати роботу служб, дотичних до проведення в області зовнішнього незалежного оцінювання, аби учасники мали комфортні умови, доступність та всі необхідні критерії для успішного складання ЗНО», – наголосив на початку наради Ігор Івасюк.

  Заступник голови облдержадміністрації зауважив, що цьогоріч кількість охочих взяти участь у ЗНО зросла. Так, для проходження зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури у 2019 році у Вінницькій області зареєстровано 15337 учасників, що на 746 більше, ніж у минулому (2018 рік – 14591 учасників).

  Про здійснену організаційну роботу щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році доповів директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко.

  Він зазначив, що серед учасників ЗНО є 15 осіб з особливими потребами, для них створено відповідні умови для складання ЗНО. Геннадій Кузьменко повідомив, що цьогоріч в області створено 61 пункт проведення ЗНО, що на два пункти більше, ніж у минулому році. Серед них 43 пункти діятимуть на базі закладів загальної середньої освіти, 11 – на базі закладів вищої освіти, 7 – на базі закладів професійно-технічної освіти. Відтак, для роботи на пунктах проведення ЗНО буде залучено 3226 осіб (відповідальні за ПЗНО, помічники відповідальних, старші інструктори, інструктори, чергові).

  Для проведення ЗНО-2019 з української мови і літератури сформовано 13 освітніх округів (у 2018 році пункти тестування працювали теж у 13 округах), історія України – 10, математика – 7, англійська мова – 5, біологія та географія - 4, німецька, французька, іспанська мови, фізика та хімія - 1 (м. Вінниця).

  Зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться іспитом з математики 21 травня, українську мову складатимуть 23 травня, 27 травня – німецька, французька, іспанська мови, 28 травня – англійська, 30 травня – фізика, 4 червня – історія України, 6 червня – біологія, 11 червня – географія, 13 червня – хімія.

  У 2019 році додаткову сесію ЗНО для осіб, які з поважних причин не змогли взяти участь в основній сесії ЗНО, буде проведено з 26 червня до 12 липня.

  Прийом заяв та документів щодо участі в додатковій сесії учасників ЗНО, які не змогли взяти участь в основній сесії, буде проводитись у Вінницькому регіональному центрі оцінювання якості освіти. Пройти ЗНО під час додаткової сесії учасники зможуть у пункті тестування Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 31 Вінницької міської ради».

  Реєстрація для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови/єдиного фахового випробування здійснюється з 13 травня до 18.00 год 3 червня 2019 року.

  Основна сесія єдиного вступного іспиту відбудеться 2 липня, єдиного вступного випробування – 4 липня.

  Зі зразками тестових зошитів, програмами вступних випробувань можна ознайомитися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Учаснику вступних випробувань».

  Надія Марусяк наголосила, що кожен учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право на отримання безкоштовної медичної допомоги в пункті зовнішнього оцінювання у разі потреби. Вона повідомила, що, до прикладу, минулого року під час проведення тестування було зафіксовано 75 звернень за медичною допомогою.

  Відповідна інформація щодо підготовки до ЗНО прозвучала також від представників Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Вінницького обласного вузла спеціального зв’язку Державного підприємства спеціального зв’язку, Управління поліції охорони у Вінницькій області та ПАТ ”Вінницяобленерго». Завершуючи засідання, Ігор Івасюк наголосив:

  «Зважаючи на суспільну значущість і масовість заходу, ми маємо забезпечити безпеку у пунктах проведення зовнішнього незалежного тестування, організоване підвезення учнів та належне медичне обслуговування».