Відповідно до ПКМУ від 17 квітня 2019 р. № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» затверджено « ПОРЯДОК надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» який стартує з 1 жовтня 2019 року. Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова і безготівкова.

Дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги згідно із Законами України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917—1991 років”, “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (крім військовослужбовців), “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”, “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”, “Про бібліотеки і бібліотечну справу”, “Про музеї та музейну справу”, “Про захист рослин”, “Про жертви нацистських переслідувань”, “Про охорону дитинства”, “Про соціальний захист дітей війни”, “Про культуру”, “Про освіту”, Кодексом цивільного захисту України (крім осіб рядового і начальницького складу), Основами законодавства України про охорону здоров’я (далі — пільговики).

Право на отримання пільг, встановлених законами України, враховуються з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї

Пільги у готівковій формі призначатимуться усім пільговикам, які напишуть заяву до органів соціального захисту населення. До 25 числа кожного місяця будуть формуватися реєстри пільговиків для виплати грошей на руки і передаватимуться до Міністерства соціальної політики.

Міністерство соціальної політики пересилає реєстри "Ощадбанкові" та буде переказувати зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.

Начальник відділу персоніфікованого обліку та соціального обслуговування пільгової категорії громадян Ірина Пазюк