Міністерство економічного розвитку і торгівлі України , як Уповноважений орган у сфері публічних закупівель, проводить постійну роботу щодо професіоналізації сфери публічних закупівель.

  Інформуємо, що за підтримки Проекту Європейського Союзу «Підтримка реалізації Стратегії реформування публічних закупівель/ Дорожньої карти для гармонізації в Україні» на Платформі масових відкритих онлайн –курсів Prometheus оновлено безкоштовний онлайн-курс «Публічні закупівлі», який доступний з 24 травня 2019 року.

  Щодо змін, які відбулись в онлайн –курсі:

  • базовий і поглиблений рівні онлайн-курсів об’єднано в 1 єдиний онлайн-курс з єдиним підсумковим тестуванням та вільним доступом до всіх модулів одразу;
  • відбулась заміна текстів лекцій та тестових питань в усіх 13 модулях;
  • додано новий модуль, зокрема відео-лекція, презентація та текстова лекція, який присвячено законопроекту щодо нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі».

  Курс читають українські і міжнародні провідні фахівці та експерти у сфері закупівель. Після успішного проходження тестування кожен слухач має можливість отримати сертифікат про успішне завершення проходження онлайн –курсу.

  Крім того 3 червня 2019 року планується оновлення безкоштовного онлайн- курсу «Публічні закупівлі для бізнесу». В цьому курсі передбачається заміна текстів лекцій у 2 модулях, повна заміна текстових питань та створення нового модулю( відео- лекція, презентація та текстова лекція), присвяченого рекомендаціям щодо прийняття участі українського бізнесу у публічних закупівлях інших країн, насамперед Європейського Союзу та країн, які приєдналися до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі.

  Принагідно зазначаємо , що наказом Міністерства соціальної політики України від 18.02.2019 року №234, яким затверджено професійний стандарт «Фахівець з публічних закупівель» передбачено можливість проходження курсів, у тому числі безкоштовних онлайн-курсів, рекомендованих Уповноваженим органом у сфері публічних закупівель.

  Враховуючи викладене та з метою підвищення професійності суб’єктів сфери закупівель необхідно пройти оновлені безкоштовні онлайн-курси.