На постійному контролі районної державної адміністрації перебуває питання щодо забезпечення дотримання законодавства про працю, у тому числі щодо захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками,

З метою подолання негативних тенденцій на ринку праці, створення належних умов для гідної праці розпорядженням голови районної державної адміністрації утворено робочу групу з вивчення питань легалізації найманої праці у суб’єктів господарювання, до функціональних обов’язків якої входить проведення інформаційно - розяснювальної роботи з питань трудового законодавства, неприпустимість нелегального працевлаштування та виплати заробітної плати "у конвертах", покращення ситуації в районі з цих негативних явищ.

Одним з дієвих механізмів легалізації трудових відносин є проведення рейдів - обстежень та вивчення робочою групою питань дотримання державних гарантій у сфері праці, легальної зайнятості суб’єктами господарювання.

Протягом травня та першої половини червня місяців 2019 року робочою групою відвідано 52 субєкти господарювання з метою вивчення питань з дотримання державних гарантій у сфері праці, легальної зайнятості на території району. За результатами вивчень було виявлено 15 працівників, що працювали без належного оформлення трудових відносин. В усіх випадках проведено роз’яснення законодавства про працю. На даний час легалізовано працю 4 осіб.

Також членами робочої групи проводиться роз'яснювальна робота із роботодавцями та найманими робітниками про відповідальність за порушення законодавства про працю.

Згідно зі ст. 265 Кодексу законів про працю України розмір штрафу за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору складає 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (у 2019 році – 125 тис. 190 грн).

Роботодавцям слід пам'ятати, що легалізація заробітної плати – це надійний засіб залучення висококваліфікованих, порядних, не байдужих до майбутнього країни людей та ефективний спосіб боротьби із конкуренцією на ринку праці.

Звертаємось до роботодавців і закликаємо проявити відповідальне ставлення як до працюючих, так і до законів нашої держави і легалізувати працю усіх найманих працівників. Патріотизм та повага до держави і людей залежатиме, у першу чергу, від свідомості кожного роботодавця та працівника. Додатково повідомляємо, що в приміщенні управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечено функціонування на постійній основі телефонної “гарячої лінії” з питань дотримання законодавства про працю (оплати праці, невиплати заробітної плати, виплати її у розмірі, нижчому від мінімального рівня, використання праці неоформлених найманих працівників). Громадяни можуть повідомити про факти порушень законодавства про працю за номером телефону “гарячої лінії” 2-11-42 з 8 до 17 години з понеділка по п’ятницю (крім святкових днів).

Головний спеціаліст відділу праці, зайнятості та соціально-трудових відносин УПСЗН райдержадміністрації В. Гренишен