Міністерство соціальної політики повідомляє, що наразі є гостра потреба бланків посвідчень багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, на підставі яких призначається допомога відповідно до Порядку виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України ,Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям” від 13.03.2019 № 250 (далі - Порядок).

  З метою врегулювання вищевказаного питання Міністерством розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, яким передбачено можливість призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях (далі - допомога), на підставі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї або відповідних довідок.

  Зазначений проект постанови погоджено зацікавленими центральними органами виконавчої влади та 24.06.2019 подано Міністерству юстиції дня проведення правової експертизи.

  Пунктом 7 Порядку передбачено, що у разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, які документи повинні бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня одержання зазначеного повідомлення, днем (місяцем) звернення за призначенням допомоги вважається день (місяць) прийняття або відправлення заяви.

  З огляду на зазначене, у разі звернення представника багатодітної сім’ї за призначенням допомоги та неможливості подання відповідного посвідчення приймається заява та надається можливість на донесення необхідних документів у місячний термін.

  Враховуючи, що Порядком передбачається можливість призначення допомоги з 1 квітня 2019 року для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 року включно, просимо звертатися багатодітні сім’ї, які ще не звернулись, та подавати заяви до 30 червня поточного року з можливістю донесення посвідчення або довідки в місячний^гермін.

  Начальник відділу соціальних допомог Л.Панасюк Піщанської РДА