Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у 2019 році фінансова підтримка надається сім’ям, які постійно проживають в Україні та мають середньомісячний сукупний дохід нижче встановленого прожиткового мінімуму. До того ж враховується не тільки фінансовий, а й майновий стан сім’ї, зайнятість її працездатних членів та інші фактори.

Розрахунок грошових виплат малозабезпеченим сім’ям проводиться виходячи з сукупного доходу сім’ї одержувачів державної соціальної допомоги

При зверненні за призначенням допомоги заявники зобов’язані декларувати доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців незалежно від місця їх отримання.

Виплата раніше призначеної державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї може бути припинена в ряді випадків, передбачених законом:

• приховані або навмисно подані недостовірні дані про доходи сім’ї та її майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, в результаті чого були надміру виплачені кошти (допомога припиняється з місяця, в якому виявлено порушення . На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи із першого числа місяця виявлення порушення.)
  • переїзд сім’ї та настання обставин, які унеможливлюють виплату коштів
  • за заявою уповноваженого представника сім’ї (виплати припиняються на наступний місяць після подачі заяви)

Звертаємося до мешканців Піщанського району, які подають до управління соціального захисту населення заяви про призначення різних видів допомог. Подання будь-якої недостовірної інформації створює незручності для Вас і Ваших сімей. Адже виникає необхідність пояснень, проведення додаткових перевірок, обстежень матеріально-побутових умов проживання сімей. В результаті подання недостовірної або неповної інформації про доходи чи майновий стан отримувачі допомог зобов’язані повернути надміру виплачену суму, а в окремих випадках це позбавляє громадян права на отримання допомоги.

Протягом травня – червня 2019 року по 2 справах одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям було виявлено факти подання неповної інформації про доходи, в т. ч. про отриману стипендію, оплати виробничої практики дітей-студентів. Переплата державних коштів в сумі 7661,22 грн. підлягає поверненню. Якщо заявники добровільно не повертають надміру отримані кошти, дане питання вирішується у судовому порядку.

Головний спеціаліст-державний соціальний інспектор сектору державних соціальних інспекторів А.Мельник