В ході апаратної наради керівники департаментів та служб області проінформовали очільника ОДА щодо основних питань, які стосуються життєдіяльності регіону. Зокрема, звіти стосувались питань економіки, інфраструктури, сільського господарства, медичної та освітньої галузей, а також соціальної сфери.

  На початку засідання Владислав Скальський заслухав інформацію, щодо стану будівельно-ремонтних робіт на дорогах області. Зокрема, начальник служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігор Корольчук повідомив, що наразі роботи ведуться відповідно до графіка та будуть завершені в запланований термін.

  Активно ведуться роботи і по ремонту місцевих доріг. Начальник управління дорожнього господарства ОДА Олег Бабій зазначив: «Завершуються роботи в м. Немирів. Наразі, тендер по одному з об’єктів заблоковано, будуть оголошуватись повторні торги, через що в поточному році роботи не можуть бути завершені. По решті об’єктів проблем немає, роботи ведуться відповідно графіків».

  Щодо впровадження проекту НУШ в області детально розповів в.о. директора департаменту освіти і науки Володимир Буняк, який зазначив, що на впровадження нової української школи в області використано 88% (38 млн грн) коштів освітньої субвенції.

  «Кошти спрямовуються на придбання дидактичних матеріалів, оснащення шкільних класів новими меблями та придбання комп’ютерної техніки. На разі закуплено 4 автобуси із запланованих 16. Деякі тендери оголошувались повторно», - повідомив Володимир Буняк.

  В Департаменті освіти і науки ОДА запевняють, що до кінця року всі автобуси будуть закуплені.

  В свою чергу, Владислав Скальський підкреслив, що всі ризики, пов’язані із закупівлями автобусів, мають бути прораховані, аби спрацювати на випередження і вчасно вирішувати проблемні питання.

  В ході наради не оминули увагою і культурне життя області. Зокрема, в.о. начальника управління культури ОДА Валентина Троян розповіла про успішний обмін досвідом між нашим обласним академічним театром і Кутаїським драматичним театром, в рамках якого наші артисти відвідали Грузію, а грузинські приїздили на Вінниччину.

  Наближаються до остаточного завершення ремонтно-будівельні роботи по ляльковому театру і до 10 листопада заплановано здачу приміщення.

  Щодо стану справ в медичній галузі розповіла директор департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович. Керівник повідомила, що наразі в області підписано 1 млн 300 тис декларацій.

  «Що стосується заробітних плат сімейним лікарям і медичним сестрам, то в жовтні діапазон зарплат у сімейних лікарів становив від 10 тис грн. до 23-24 тис грн, в залежності від кількості підписаних декларацій. Медичні сестри отримали від 6 до 14 тис грн.», - зазначила Людмила Грабович.

  Стосовно епідситуації в регіоні, то наразі епідпоріг складає – 4,3%. Здебільшого це ГРВІ, є один випадок парагрипу у Вінниці. Медики наголошують, що парагрип це не грип, між цими захворюваннями є суттєва різниця. Загалом по Україні зафіксовано 2 випадки захворювання на грип.

  Крім того, активно продовжується робота із будівництва кардіоцентру. В цілому представники Світового банку дали позитивну оцінку якості та перебігу будівельних робіт.

  Про монетизацію пільг і субсидій, а також придбання житла для дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування розповіла директор департаменту соціального та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна: «Завершено роботи по монетизації пільг і субсидій. Поставлені завдання виконали вчасно і в повному обсязі.

  Загалом розмір виплат монетизованих пільг і субсидій становить 50 млн 135,3 тис грн., субсидії отримують майже 84 тис домогосподарств області. Щодо субвенції на придбання житла для дітей сиріт і позбавлених батьківського піклування, то для області виділили кошти на 58 об’єктів. Компенсація по 28 об’єктам вже перерахована дітям на спеціально відкриті рахунки. Таким чином, понад 50% субвенції використано». Загалом розмір субвенції на придбання житла для дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування у 2019 році для області становить 28,0233 млн грн.

  Під час наради також було заслухано інформацію про виконання обласного бюджету, а також про виконання проєктів, які фінансуються ДФРР.

  Підбиваючи підсумки, Владислав Скальський дав керівникам структурних підрозділів відповідні доручення та озвучив пріоритетні завдання на поточний тиждень.