13 грудня 2019 року в райдержадміністрації відбулася пресконференція та презентація довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid». Серед запрошених: представники місцевих органів влади, місцевого самоврядування та соціальні партнери.

Знайомство з платформою відбулося з передумов та історії створення, її ролі у консультуванні та підвищенні рівня обізнаності громадян.

Друга частина заходу була присвячена віртуальній екскурсії, під час якої демонструвалися шляхи пошуку інформації та структура правових консультацій.

Користуватися платформою дуже просто. Для цього слід зайти на головну сторінку wiki.legalaid.gov.ua. Для того, щоб знайти інформацію, можна скористатися двома основними способами:

1) ввести у вікні пошуку на головній сторінці слово або його корінь. На екрані з’явиться перелік консультацій, що містяться в базі за цим словом або коренем;

2) користуючись категоріями WikiLegalAid за галузями права, за суб’єктами звернень, за суб’єктами розгляду звернень, пільгами та іншими гарантіями, встановленими законом.

Окрім того, є можливість переглянути та скористатися зразками документів. Наразі, це зразки у галузі сімейного, житлового права та з питань протидії домашньому насильству.

WikiLegalAid» - це:

Просто – знайти актуальну інформацію з багатьох правових питань тепер можна на єдиній базі правових консультацій, що містить як посилання на актуальну законодавчу базу, так і практичні рекомендації від фахівців системи БПД.

Безкоштовно – доступ до всіх правових консультацій бази є безкоштовним для користувачів платформи.

Доступно – незалежно від того де Ви знаходитесь (в дома, на роботі, в віддаленому районі) у Вас є доступ до якісної правової інформації,

Систематизовано – вся інформація в базі розташована таким чином, щоб знайти консультацій за певною тематикою було зручно та легко.

Актуально – процес оновлення правових консультацій триває постійно; інформація, що міститься в базі включає в себе і нові зміни в законодавстві, і зміни в судовій практиці.

Вичерпно – за допомогою бази правових консультацій можна знайти вичерпну інформацію з правового питання, а також судову практику та зразки судових документів.

Для всіх – базою правових консультацій можуть користуватись як практикуючі юристи, студенти-правники, правозахисники, так і пересічні громадяни. Консультація сформована так, що відповідь буде зрозуміла усім.

Захід приурочений до річниці офіційного відкриття WikiLegalAid.