Надання допомоги людині, яка провалилася під лід, – надзвичайно небезпечне заняття, потребує зібраності та виваженості в діях.

  Щоб допомогти потерпаючому від лиха і не постраждати при цьому самому, варто дотримуватись наступних правил:

  Без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи зможете під час надання допомоги впоратись самотужки, чи краще покликати на допомогу ще когось. Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано й обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.

  Простягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, хокейну ключку або киньте мотузку, зв'язані паски тощо. Якщо вам все ж таки необхідно вийти на лід, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе мотузку чи пасок. Добре, якщо ви одягнете рятувальний жилет.

  Будьте якомога далі від ополонки, до самого краю крижини ні в якому разі не підповзайте. З відстані 3-4м простягніть постраждалому палицю, жердину чи киньте мотузку.

  Якщо мотузка чи трос закріплені на березі і не вистачає довжини, то, міцно тримаючись однією рукою за кінець мотузки, простягніть йому другу руку. Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому.

  Витягаючи постраждалого, попросіть його працювати ногами - так буде легше витягнути його з ополонки. Коли витягнете, не дозволяйте йому ставати на ноги, нехай він повзе слідом за вами до берега.

  Після того, як витягнете постраждалого на берег, негайно викличте "швидку медичну допомогу", а до її приїзду надайте потерпілому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму.

  Будьте обачливі та обережні!

  Дотримуйтеся правил та наших порад - і все буде гаразд!

  Нехай цьогорічна зима залишить по собі лише приємні спогади!

  Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області спільно з Департаментом цивільного захисту облдержадміністрації